Iceman88

Odstěhovali byste se z ubytovny?

Chápu, že mi tu budete dávat rady, abych dal výpověď, protože by jste za 14 500 Kč nebo 15 500 Kč nepracovali, ale trochu se tu pokusím rozepsat. Pracuji od domu 62 km, kdybych jezdil každý den do práce, projel bych majlant, proto jsem tam na ubytovně, ale už bohužel nebydlím sám. No a ten člověk se na pokoji roztahuje, má tam stůl a už 2 měsíce má na něm věci, má i věci na mé židli, kterou jsem si donesl z kuchyně. Má cukrovku na displeji naměřil 7 a prý nemá jednu ledvinu, kdyby jí měl, tak by hrozně chrápal. Teď nechrápe vůbec, takže dá se tam vyspat.
A vrátit se na ten pokoj zpátky, kde jsou teď 2 pokoje volné, by byla asi chyba, každý si tam jen dělal co chtěl, většina z těch lidí co tam byla jen kouřila na pokoji. A bylo tam blbý, že když chtěl jít člověk na wc a do sprchy, musel přecházet ještě přes jeden pokoj. Nicméně ten člověk, co tam bydlel minulý rok, tak už nežije, dostal infarkt, to byl člověk, který skoro denně pil a každých 20 minut kouřil na pokoji, protože byl lenivý chodit ven. Ubytovnu platím 1 800 Kč měsíčně, našel jsem i podnájem 1+1 za 7 000 Kč měsíčně a ještě jeden pokoj v jednom rodinném domě, to bych tam platil jen 3 500 Kč za měsíc, uvažuji, že bych šel bydlet tam do soukromí.
Jasně, šel bych bydlet normálně do podnájmu, ale s mým platem si to nemůžu dovolit. To dát jedině v budoucnu výpověď a jít za lepším. A kolega na pokoji mě štve, pořád jen vyzvídá, kde jsem byl, kdo mi volal a podobně. Já se ho třeba na to neptám. Ptal se i, kde jsem byl, když jsem se vrátil z kuchyně. Nebo se mě ptal, jestli mě ten kolega, kde jsem bydlel, mě do toho pokoje pustil, přitom jsem měl od toho pokoje klíče. 😁 No, co říct, budu rád, když se přestěhuji do toho rodinného domu, ale budu se tam nejdřív jít muset podívat, ještě štěstí, že bydlím pátek, sobota, neděle doma, do práce jezdím až v pondělí.

Co vy byste řekli na mém místě tomu mému spolubydlícím???

Odpovědi
Drap

oc tomu nerozumím. Nepochopil jsem k čemu je při takovémto rozhodování důležitá informace, zda má někdo cukrovku, nebo zda mu chybí ledvina. Možnost bydlení je samozřejmě limitována a příjmem daného jedince. Nikdo z nás neposoudí kolik utratíš, za co utratíš, ani nedokáže posoudit částku za bydlení, pokud nezná jednotlivé byty. Každý taky preferujeme něco jiného a máme jiné potřeby. Toto si budeš muset opravdu rozhodnout sám. Z popisu je jasné, že čím menší nájem, tím menší komfort. Všechno něco stojí. Doby, kdy byly ubytovny za 100 nebo 200 kč za měsíc jsou už dávno pryč.

elkon

Já bych se v první řadě do takové situace nedostal, protože by mě nenapadlo, kvůli pár korunám jezdit tak daleko. Jestli někdo chrápe, nebo nemá ledvinu s tím vůbec nesouvisí. A za další, já bych hlavně koukal na to, jak vydělat peníze, pokud možno bez dojíždění, pokud by to nešlo, tak někde jinde a až potom shánět ubytování.

terry

Být tebou, tak řeším, jak víc vydělat. A bydlení až pak.
Uvědom si, že přijde krize. To pak budeš vděčný za každou uškudlenou kačku.
Nebo si začni tvořit nějaký stabilní vedlejší příjem.
My to teď všechno řešíme online.
Ale jestli to fakt nemůžeš vydržet, omrkni ten pokoj za 3,5

Iceman88

Terry: Mám našetřených 310 500 Kč, takže už chci žít, jako člověk a ne s volem na ubytovně, který se o vše stará, jsem s ním 2 měsíce a stačí mi to.