Nastane velmi vyjímečná a snad i společensky znevýhodněná situace, pokud požádá žena o ruku muže? Zoufalství, či láska?

Tím společensky myslím tím pomluvy okolí jako např., že chlap neměl „koule“ to udělat a nechal to udělat ženu.
Nastaly by takové narážky v okolí tohoto manželství?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Ještě před několika desítkami let by byl takový muž nejspíš terčem posměchu a žena by asi také dostala nějakou nepěknou nálepku.
Dnes už se ale na takové konvence nehraje. Možná by si z něj kamarádi v hospodě udělali trochu legraci, ale tím by to nejspíš skončilo.

Další odpovědi
eleonnore

Treba zpevacka Pink pozadala o ruku sveho muze :). Je zavodnik a ona ho pozadala behem jeho zavodu, nekde u cilove pasky na nej cekala s ceduli „Marry me“. Ale u nekoho, jako je ona, by me spis prekvapilo, kdyby byla o ruku zadana ona :)

luckykubrt

Mě by spíše zajímalo, jak by se to okolí dozvědělo, pokud by to ti dva veřejně neprohlašovali. Většinou se žádost o ruku provádí právě jen mezi těma dvěma. A potom nechápu, proč by měl někdo dělat na to narážky, i když většinou žádá o ruku muž ženu. Zřejmě jen tam, kde jsou předsudky a děje se vše podle určitých tradic.

dubraro

Nic nenastane.
Stejně si ve skutečnosti vybírá žena muže.

Mc Merkurion

… v Irsku je prej taková tradice o 29.únoru: http://www.csfd­.cz/film/260023-prestupny-rok/komentare/

Nuk nuk

luckykubrt: Ono stačí, když se po takovém požádání o ruku ta žena svěří kamarádce a ta to někde sdělí někomu dalšímu. Dokud jsem bydlela ve velkoměstě, tak mi takové situace také připadaly neuvěřitelné, ale na malém městě, kde každý ví o každém, i to, co neví on sám, se podobné zprávy šíří rychlostí světla. Přesto si nemyslím, že by to v dnešní době vyvolalo větší pozdvižení, než nějaké jednorázové popíchnutí od kamarádů.

luckykubrt

No vždyť jsem to psal, že by se musel někdo prozradit. Ale kromě toho bylo ještě zvykem muže zažádat o ruku své ženy jejího otce. To by bylo trochu divné, kdyby to udělala žena a žádala o ruku rodiče svého chlapce. 🙂

Mc Merkurion

Nuk nuk: …nemáš pravdu, rychlost světla je pomalejší ségra těmto zprávám …