Jenda98

Napadá vás postava z historie/bájí atd., která tak dlouho něco viděla, až z toho zešílela?

Předmět, který nemohla mít? Lásku, se kterou nemohla být?

Nejlepší odpověď
Rokio

Zrcadlo z Erisedu – Harry Potter

Každý, kdo se na něj podíval, viděl tam své největší tužby a někteří lidé z toho zešíleli.

Další odpovědi
quentos

Viktorka z „Babičky“ B. Němcové?

aliendrone

Nevím jednak jestli šlo o nějaké „vidění“, druhak to mohla být jen obyčejná koincidence, ale traduje se, že Georg Cantor se při zkoumání nekonečen (potažmo své teorie množin) a paradoxů z ní vyplývajících z toho nakonec zbláznil. Čemuž se nedivím, protože i mně je (pokud nad tím začnu vážněji přemýšlet) z toho po chvíli šoufl. 🙂

magorvkleci

Jako třeba Anna Karenina nebo Emma Bovaryová nebo Humbert Humbert?

Rokio

Pokud se na to zrcadlo dívali často.

aliendrone

Rokio>>> Sice vůbec netuším, o čem je řeč (jakkoliv pochopitelně se i ke mně donesla zpráva o hypotetické entitě Harry Fotter,ovšem to je asi tak vše k tématu), ale zní to rozumně (to co píšeš), takže ti palec dám. Když jsou ty Vánoce. 😉 🙂

Rokio

aliendrone: Děkuji moc.