dust8

Musí být popelnice na bioodpad označ. samolepkou tříd. odpadu „BIOODPAD“? Či je to pro vlastní rozlišení více popelnic?

To rozlišení myslím pokud jsou např. dvě stejně vypadající popelnice většinou plastově se stejnou barvou každá na něco jiného. (Jedna na bioodpad a druhá na směsný odpad)

Odpovědi
Hlada

Nějaké označení být musí, aby popeláři věděli, kterou mají vysypat. Na to, jak je to v konkrétním místě, je potřeba se informovat na OÚ, který má smlouvu se svozovou společností. Podmínky nejsou jednotné.

Vinpe

Popelnice většinou zajišťuje obec. Mají jinou hnědou barvu i označení.