zjentek

Kdybychom měli strašný hlad, tak bychom se pak vlastně nebáli smrti?

Je zde zřejmá úměrnost?

Odpovědi
da ny

Není.
Zašel by hlady.....
Smrti by se člověk bál, snědly by se slabší kusy..... , aby se udržel při životě.

quentos

Definuj „strašný“.
Smrti se paradoxně nebojíš v okamžiku, kdy už víš, že přichází a že je nevyhnutelná. V takové situaci lidé vždy cítí až podivně stoický klid a smíření (zřejmě proto, že zmizí pud sebezáchovy a oni tuší, že jdou do jiného světa, kde duši bude volněji). Takže smrti se nebojíš v okamžiku, kdy (ale teď myslím doslova) již umíráš hlady.

elkon

Bláboly. Z hladu. Nebo moc hulíš.