Adam2

Kdyby Vám někdy v životě položili otázku, zda máte vysokou školu, a vy byste měli jen Bc., jak byste odpověděli?

Dnes se o to lidi často tolik nezajímají, ale kdybyste si měl udělat životopis, nebo kdyby se vás na to jednou u pracovního pohovoru zeptali nebo by se vás prostě zeptali jaké máte vzdělání, řekli byste jen, že „mám SŠ“, nebo byste řekli „vystudoval jsem Bc. tam a tam“?

Nejlepší odpověď
quentos

Podle pravdy. Bakalářské vzdělání je vysokoškolské vzdělání, tak proč lhát, nota bene ve svůj neprospěch? V zahraničí, obzvlášť v některých státech, jde na navazující magisterské dokonce málokdo – s bakalářem si vystačí.

Další odpovědi
da ny

Vysokoškolské (první stupeň, tedy Bc)

Titul Bc. se získá studiem an nějaké fakultě VŠ!!! Takže je to bakalářské vysokoškolské studium. „Jen Bc.“, má vysokoškolské vzdělání. Akademický titul, uváděný před jménem. Doba studia 3 – 4 roky. navazující je studium magisterské.
Rozdíl mezi bakalářským a magisterským vysokoškolským studiem, je snad každému jasný.
DiS. je neakademický titul, udávaný za jménem. Absolvenz VOŠ.
V 90. letech 20. století, přesněji mezi lety 1990–1998, se dle tehdejšího vysokoškolského zákona (tedy zákona č. 172/1990 Sb.) původně v Česku studium, které vedlo k získání bakalářského gradu, oficiálně označovalo jako „(obsahově) ucelená část vysokoškolského studia.“
„Dvoustupňový systém „dlouhého“ vysokoškolského studia a případné vědecké aspirantury se tak po revoluci i v Česku transformoval do třístupňového vysokoškolského systému standardního ve světě: …..“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bakal%C3%A1%C5­%99
Dříve, při uvádění zakončeného SŠ vzdělání, bylo jasné, že má „každý“ maturitu. Dnes se uvádíá SŠ vzdělání nebo SŠ s maturitou.

elkon

Co je na tom za problém? Řekl bych jak to je. A v případě životopisu bych to popsal.
Myslím, že to je hloupý dotaz, protože to je jednoduchá záležitost.

Filip84

Sakra, baccalarius je první stupeň akademického vzdělání, je baccalarius, magister, licenciatus et doctor. Že to někdo neví, nebo neví to, že se některé akademické tituly zovou v rozličných státech rozličně, nebo je takydebil, je jeho problém, nikoli tvoje starost.

Zas další posedlý tím, co si myslí druzí? Sakra, ať si myslí co chtějí, to je jejich věc, nikoli tvá starost. Tam si hleď sebe, máš dost práce sám se sebou a na debillarium se vyprdni.

Jestli s tím máš takový problém, tak se toho titulu vzdej, nebo si vystuduj Kim Il Sung University of Pyongyang, pak budeš leda tak diplomovaný soudruh, když to přežiješ a budeš mít vysokou a nebudeš mít titul. Hotovo. Jo, a když to přežiješ, tak to vzdělání je docela kvalitní.

Fakt, tvoje starosti na moji hlavu! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🙄🙃🙃🙃

Mravenec

Proč bys měl zastírat své vzdělání? Jaké máte vzdělání? Vysokoškolské. To je jako kdybych se já styděl za maturitu a říkal, že mám výuční list, nebo základku. Neznám ani jednoho člověka, jenž by se smál titulu Bc.

Adam2

Jo to je, ale spoustu lidí si myslí, že je směšný to zmiňovat, proto jsem zvažoval zda neříct jen mám SŠ nebo to zmínit kdyby se mě někdo zeptal na vzdělání.

Mravenec

V životě jsem nepotkal někoho, komu by to přišlo směšné.

Filip84

Mravenec: Ale Ty jsi jiný člověk, než on, víš, však já taky, tak máme – logicky – poněkud jiné lidi kolem sebe a takoví, co by se tomu smáli, raději drží hubu a smějí se, až jsou s těmi „jinými“. Ne? 😅

Sakra, teď jsem se na pár sekund zastavil a přemýšlel, jak napsat „otoczenie“ česky: neexistuje český ekvivalent, musí se to okecat, prostě „lidé kolem tebe/sebe“ atp.

Mravenec

Souhlas. 😀

da ny

Adam2
Tak nevím, kudy chodíte 🙂 Žádné takové spousty lidí neznám, nepotkala jsem.
Na mnoha pracovních místech (oborech), je Bc. základním požadavkem (někdy stačí DiS.)

df

Je jedno, jakou máš školu. I kdybys měl doktorát, tak pořád můžeš být hňup. To spolu nesouvisí

cochee

To je sice pravda, ale taky to ovšem nesouvisí s dotazem.

da ny

df, to je za 100 bodů ;-D

df

da ny> přesně