zjentek

Kdy se ořezává/stříhá vrba košíkářská?

Kdy se ostříhává vrba? Tady na netu čtu, že na předjaří. To jako kdy? někdy v únoru? jako kluk vzpomínám, že se vrby ořezaly tak, že zbyly jen pahýly (bohužel už si nepamatuji kdy přesně, už je to doba), ale na velikonoce již byly krásné pruty pro pletení pomlázek, u nás karabáčů. Takže ty pruty rostou xtra rychle, nebo udělali soudruzi z internetu chybu. Děkuji, sklerotik zjentek.

Nejlepší odpověď
Drap

Podle počasí a polohy. Někde a někdy už v únoru, jinde třeba až v březnu nebo začátkem dubna. Pruty by se měly uřezat těsně před, nebo na začátku probuzení. Už sice jde míza, ale ještě nejsou lístky.

zjentek

Drape seš si tímhle výrokem jistej?

Drap

Nevím který výrok myslíš, ale vrby se takto ořezávají. Na velikonoce to jsou ty pruty, které vyrazily loňský rok v předjaří po ostříhání. A pro běžnou potřebu jestli ostříháš o týden dříve, nebo později, je jedno.