autacek

Kdy došlo k obřezání Ježíše Krista?

Nejlepší odpověď
annas

Ježíš byl Žid. A proto byl také obřezán. Podle tradice 1. ledna, tedy osmý den po narození.

„Slavit Obřezání Páně začali křesťané zhruba v šestém století v oblasti Galie a Španělska a datum svátku stanovili na prvního ledna. V Římě byl tento den připomínán až od třináctého století. V roce 1960 však byl název svátku změněn na slavnost Matky Boží Panny Marie a zároveň se připomíná, že Kristus dostal jméno Ježíš. O obřízce jako takové se už od počátku dvacátého století příliš nemluví. Proč? Inu, může za to jistý, zřejmě pro církev poněkud nevhodný, kousek Ježíšova těla…“ atd.

https://zena-in.cz/clanek/jezis-ma-dve-predkozky

Rok narození se liší – jde o dobu asi mezi 7 a 1 př. n. l. – asi mezi 30 a 33 n. l..
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Je%C5%BE%C3%AD%C5%A1_­Kristus

Zde je vysvětlení dat narození Ježíše.
https://kalen­dar.beda.cz/da­ta-narozeni-a-ukrizovani-jezise-krista

Další odpovědi
Roman71

Podle mojžíšského zákona osmý den po narození dítěte.
Protože datum Ježíšova narození není známo, nelze přesně říct konkrétní den. Ježíš byl usmrcen na přelomu březen – duben (dle židovského lunárního kalendáře 14.nisan) ve věku 33 a půl roku, lze odhadovat datum Ježíšova narození někdy mezi měsíce září – říjen.

ivzez

@Roman71 → co je „mojžíšský zákon“?

Roman71

Soubor zákonů, který měl Mojžíš sepsat, aby je Izraelité dodržovali. Obsahoval i nařízení o obřízce, které bylo Bohem dáno Abrahamovi, aby jej vykonal.