df

Kde seženu nejodovanou sůl?

V Albertu ani Penny marketu není.

Nejlepší odpověď
Schluker

Na internetu nebo primo u zdroje v dolech nebo na salinach.
Eshop zde:
https://www.de­likatnidelika­tesy.cz/morska-sul/morska-sul-maldon-250g/?gclid=C­j0KCQjwka_1BRCPA­RIsAMlUmEpFT9Q2Be­PAfXYqM8OdZKtl22Z01Yk­GO6bOlOP1Mg8_lML7-VZwwqYaAuDnEALw_wcB

Ja si poridil nerafinovanou sul primo na salinach v jizni italii. Chutna skutecne znacne odlisne od klasicke (i morske) soli.

Další odpovědi
cochee

Internetový prohlížeč, vyhledávací řádek, zápis „nejodovaná sůl“, Enter – bum, celková doba úkonu cca 3 sekundy, hned první výsledek… https://fiche­ma.cz/229-chlorid-sodny-nejodovana-sul

quentos

Přes internet, doporučuju ajurvédskou černou sůl.

elkon

Existují prodejny řeznických potřeb, tam je vše pro zabijačky i tato sůl.

Pepa25

Můžu se zeptat, na co je potřeba nejodizovaná důl?

df

Potřebuji to na nakládání masa

cochee

Hm, například bych jí dal přednost při nakládání zelí, jelikož jod v jodované soli je nepřátelský k bakteriím mléčného kvašení.

df

Na internetu se to dá sehnat, to vím.
Ale chci si to koupit v kamenném obchodě.

Schluker

Kdyz to musi byt… tak treba mnou odkazovana sul je k dispozici i v globusu:

https://www.i­globus.cz/pro­dukt/maldon-jedla-morska-sul-250g

cochee

Tak mořskou solí bych neoperoval, ta obsahuje jod už „od přírody“. Nejodované soli musí být těžené.

Schluker

Nejodovana a bez jodu jsou dve rozdilne veci. Takze bych tim moc neoperovsl ;) dotaz byl na jodovanou.