Kryšpín

Kde hledat důvod postavení pomníku V. I. Lenina v Německu? Je to akce starosty města?

Neb neomezená demokracie ve městě Gelzenkirchenu, má na tom zásluhu i soused Made in Czechoslovakia.
Zdroj Deutsche Welle.

Odpovědi
quentos

Opět blábol.
„… Lenina v Německu je to akce starosty města?“ To je jako co? Náhodné seskupení slov?
„vyrobeno made in Czechoslovakia“? Takže „vyrobeno vyrobeno v Československu“?
Po xté: Používáním knižních slov NEBUDEŠ působit sečtěle, ale naopak jako ještě větší debil.

Kepler

No a proč ne? Ať si tam postaví pomník třeba Eriku Rudému nebo Attilovi. Je to jejich věc. Nakonec si tam soudruha Uljanova vychovali.

marci1

Ne, není. Postavení pomníku V.I.Lenina je akcí Marxisticko-leninské strany Německa (MLPD). Podle předsedkyně strany byl Lenin myslitel, který předběhl svou dobu, a bojovník za svobodu a demokracii.
Socha pochází z českých Hořovic, ze kterých údajně záhadně zmizela a strana ji zakoupila od rakouského obchodníka za cca 430 tisíc Kč. 🙂
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/svet/v-gelsenkirchenu-odhaluji-ceskou-sochu-lenina-program-laka-na-klobasy-i-selfie-s-revolucionarem­.A200620_131745_ln_zah­ranici_hetom

dubraro

Je to akce Marxisticko-Leninské strany Německa. Starosta byl pokud vím proti tomu, ale soud ztopoření sochy velkoteroristy povolil.

anonym

NEB :D Asi nevíš, jaká je podstata použití slova neb :)

anonym

Každý má právo si své morální vzory vybírat a pokud jim imponuje Lenin, ať si mu staví sochy dle libosti. Jejich půda, jejich volba.

Kryšpín

Quentos jeho velebnosti, mám příbuzného jako šéfa v psychiatrické klinice, pokud bude stav stále více primitivnější je možno zajistit léčení.
Chápu při vašem zaměstnání nelze jiný výkon očekávat.