Tonda Káňa

Jsme my Češi opravdu národ „odborníků“ na všechno?

Krásně to bylo vidět za covidu – každý chytrák byl odborník na epidemiologii a na zdraví, i když k tomu neměl vůbec žádnou specialiaci. Obecně mám zkrátka pocit, že co Čech, to odborník na fotbal z gauče, na zdraví, politiku atp.

Neříkám, že člověk nemůže mít na věci názor, i když jim tolik nerozumí, měl by být pak ale otevřenějším protistranám, které tomu rozumí. Rozhodně by člověk pak neměl mít jednostranný úzkoprsí názor… Protože nějaký dělník, ač si to asi myslí, fakt epidemiologii nerozumí… Selský rozum není vždy nejlepší, což je např. ve vědě zásadní.

Ptam se: jsou Češi opravdu většinově takoví? Nebo jsem pouze v bublině a to co čtu na internetu v komentářích jsou prostě jen individua, která se chtějí ke všemu vyjádřit?

Nejlepší odpověď
da ny

Oni se ti skuteční odborníci, zřídka dostanou ke slovu (když už se přihlásí).
A téměř nikdy k moci.

Hlavy a šikovné ruce se však prosadí/uplatní, po celém světě. Hen doma zřídka.
Je jedno, jestli je to vědec nebo šikovný dělník.

Další odpovědi
aliendrone

To se jen tak říká, ono VŠUDE je to v tomto ohledu STEJNÉ. Vždy o problému řeční (a mají „nejjasnější, nejpevnější a zkrátka nejlepší“ názor ti, kteří ani nedokáží pořádně vyslabikovat název problematiky. To není ryze česká specialita, věř mi.

Hele, třeba i Japíci (a ti jsou VELMI SILNĚ disciplinovaní a ochotní poslouchat „na slovo“- kam se hrabou soukmenovci z Rajchu) dokáží PARÁDNĚ brblat. A to až tak, že bys zíral. Zpravidla jim stačí si sosnout lihu (je to DĚSNĚ ochlastanej národ, Rusáci proti nim ŽABAŘI, ale díky té „vnitřní disciplíně“ nedělají zpravidla opilecké excesy [jak je na západě téměř „normou“], proto se to obecně neví).

Nicméně mi přijde, že problém (přesněji celou sadu) hážeš „do jednoho pytle“. Venkoncem NEPOTŘEBUJEŠ být „odborník na epidemiologii“ k tomu, abys pochopil, že koupit roušku za 777Kč/kus je HOVADINA (přesněji ZLODĚJNA v konečném důsledku). Na to ti ÚPLNĚ KLIDNĚ stačí i ten selský rozum (tedy MĚL BY 😉 ). A akových témat v kauze byla většina. Tož asi tak.

Ametyst

Někdo to má vyčtené, a jiný odžité. Zkušenosti nevyčteš. Že se lidé vyjadřovali ke covidu- vždyť se jich to bytostně týkalo, a přitom odborníci mlčeli. Ti, kdo mluvili, nebyli epidemiologové, ale politicky nastrčené figury. Expert na matematické modelování, kterého najalo zdravotnictví, zrovna tak modeluje ekonomický vývoj nebo změny klimatu. Nerozumí kovidu ani za mák. Z obrazovky se šířil strach, a vzápětí se odhalilo, že se politické elity scházejí v zavřených restauracích a hotelech. O té šaškárně s rouškami a bez, a jen pro někoho, nebo respirátorech proti prachu ani nemluvě. Co si obyčejný nevzdělanec u televize měl pomyslet, než že je všechno jinak a že mu lžou. Dokud budou media a politici lidem lhát, budou si lidé vždycky hledat tu pravdu jinde. Protože obyčejní lidé jsou stále víc umlčováni. Demokracie se tomu říká už jen ze setrvačnosti, jako krycí název. Bez svobody slova žádná demokracie nefunguje.

Oskarsson

To, že má někdo názor, ještě neznamená, že je odborník. Pokud bychom se omezili „pouze“ na odbornou diskuzi, bylo by ve společnosti dost ticho až na pár hlasů. A to by paradoxně byla škoda.

zjentek

NE, nejsme. Napříč tímto národem nalezneme jen hrstku „odborníků na všechno“. Ze zdejších zde patří na př. jen Filip84, elkon a rovněž TVOJE MALIČKOST! To je celé, to jste zde VŠICHNI, z tisíců ostatních zdejších přispěvatelů 😕

Tonda Káňa

Ja ale nemyslel předražené roušky, to není věcí epidemiologie. Já myslel to, když spousta „odborníků“ nošení roušek zpochybňovala, zpochybňovala očkování, zpochybňovala vážnost nemoci atp. To jsem myslel. Abys poznal předraženou rousku nemusíš být ekonom, tady selský rozum stačí…

aliendrone

Tonda Káňa>>> Já jsem se propracoval až k „antivaxerství“ (stoupencem roušek jsme vždycky byl). JAK?
No, možná víš, že třeba takové LOŇSKÉ očkování proti chřipce je ti LETOS ÚPLNĚ NA HOVNO. Na to nepotřebuji být expert.

  1. Mutační cyklus Covidviru je ještě kratší (a to o DOST!), než u chřipky
  2. Vývin + výroba a distribuce vakcíny trvá MNOHEM déle, potažmo se očkuješ proti NEEXISTUJÍCÍ nemoci. K ČEMU ti takové očkování je?

Nebudu vypisovat všechny podivnosti, nesrovnalosti a další faily, kterými nás média a „vládní odborníci“ PROLHANĚ masírovali – a že jich BYLO! (a která BLBCI bez rozmyslu „žrali po tunách“) Každopádně tak či onak, celá kampaň jevila neklamné známky nehodnověrnosti a účelové manipulace, PŘINEJMENŠÍM. Pro mne z toho všeho plynulo jediné – s ohledem na nedostatečnou věrohodnost tvrzení příslušných institucí jednak, druhak na neschopnost vyvrátit tvrzení odpůrců, kteří poukazovali na RIZIKA vakcinace jsem byl NUCEN zaujmout vyčkávací postoj. Navzdory tomu, že jsem již patřil do „rizikové skupiny“ (čím vyšší věk, tím vyšší rizika komplikací). Takže jsem se očkovat NENECHAL (co kdyby měli odpůrci pravdu s negativními následky vakcinace) a to po relativně střízlivém vyhodnocení vlastního zdravotního stavu (na můj věk dobrého). Prostě jsem to risknul, kdyby mi bylo tolik co třeba paulovi1, DOST MOŽNÁ bych i do toho očkování šel (s ohledem na ta rizika vysokého věku).

Každopádně jsem NIKDY nebyl skutečný antivaxer ve smyslu „ne, ne, nikdy“. Ponechával jsem to na každém, ať si zvolí SAMI, jestli se nechat očkovat, či ne. Venkoncem důsledy SVÉHO rozhodnutí také SAMI PONESOU, ať již budou jakékoliv (dobré/špatné), no ne? Jenže…
TAK jednoduché to ale NEBYLO. Poté, co začala vláda/systém ŠIKANOVAT lidi jako já a NUTIT je k očkování, to jsem si postavil hlavu – PRRR! Dodnes se LŽE, že očkování bylo „dobrovolné“, blablabla. Zeptej se Ametyst, jak jsme tu na webu prskali. Jedna věc je „dobrovolnost“, ÚPLNĚ JINÁ je „ale když se nenecháte DOBROVOLNĚ naočkovat, tak BUBUBU!“ A TEHDY jsem obdržel nálepku „antivaxer“.

Navíc – nechat se očkovat NEDOTESTOVANOU vakcínou, za jejíž případné negativní následky výrobci (včetně vlády!) ODMÍTLI nést odpovědnost? Sorryjako, ale nejsem úpo kaskadér. Dokonce ani takový blbec nejsem (myslím 😉 ). A když se ukázalo (NAVZDORY PROLHANÝM SLIBŮM). že očkování tě proti onemocnění NEOCHRÁNÍ (proto všechny ty tečky, dvoječky atd.), tak tím pro mne jakákoliv covidvakcína definitivně SKONČILA. A to zvláště když tolik lidí přežilo „covidchřipku“ bez vakcíny, proč bych to neměl přežít já (relativně zdravý jedinec)? Než riskovat KDOVÍCO, o čem vím leda tak pendrek (případné TRVALÉ následky)?

Ostatně PAMATUJI ty NEHORÁZNÉ LŽI, které vláda se svými „odborníky“ a média doslova POD TLAKEM do nás hustili v roce 2007, že „nějaký krach emerické banky NIC NEZNAMENÁ“, že je vše v naprostém pořádku a nás se to nijak netýká a ani nebude. A brzy na to BÁC! SVĚTOVÁ HOSPODÁŘSKÁ KRIZE. Chtěl bych vědět, jestli ty bys na mém místě jednal JINAK. Riskoval bys vakcinaci nedotestovanou vakcínou? Nebo (pokud jsi FAKT kaskadér) dokonce nechal s ní očkovat SVÉ DĚTI? Risknul bys to i NA NICH?? NEBO bys byl „antivaxer“, jako jsem byl nakonec já?

Dnes už je to fuk, pohřbená minulost, která „nikoho nezajímá“. Ano, MOHL bych se válet smíchem, když nakonec DOŠLO na moje slova. Dnes přijdeš k doktorovi, že máš asi chřipku – „Hmmm, mýlíte se, máte Covid.“ (stalo se synovcovi) A VŠE pěkně v klidu, bez hysterických opatření a vůbec kravstva. NAJEDNOU TO JDE I JINAK. A NIKDO se tomu nediví. Ostatně už je celkem známo i POZADÍ celé té tragifrašky – PROČ vůbec byla? Ale to už bych opravdu zabíhal do spekulací, které nemám povětšinou jinak podložené, než „vlastní úvahou a zkušenostmi jak to chodí“, případně neověřenými zdroji a MŮŽE se jim říkat konspirace (jakkoliv vypadají velmi seriózně a pravděpodobně).

Ptám se tě – jsem konspirátor (ochotný sežrat kdejakou 3.14čovinu), když jsem „antivaxer“? (nakonec jsem obdržel tuto nálepku) Udělal jsem STRAŠLIVOU CHYBU, že se nenechal očkovat? CO bys dělal TY na mém místě po zvážení výše uvedeného? Povšimni si, že jsem NIKDY nebyl PROTI vakcinaci ABSOLUTNĚ. Jen jsem byl PROTI NUCENÉ/vnucované vakcinaci (viz výše). Jsem tím pádem konspirátor, protože antivaxer (zpochybňuji nezbytnost očkování)? Teď v kostce víš, PROČ jsem jednal tak, jak jsem jednal. Jednal bys JINAK na mém místě? Opravdu? A KOLIK akademických tiulů je podle tebe potřeba, abych se s ohledem na výše uvedené mohl kompetentně rozhodnout? Opravdu nestačí jen ten selský rozum? Či snad patříš k těm, kteří nejprve dokonale a komplexně prostudují zákonitosti a pravidla topologie všemožných prostorů, aby se naučili zavázat tkaničky, protože „jinak to nejde“ (by to zavázání bylo k ničemu, protože neodborné/laické)? 😉 😁 😁

BTW – z tvého postu níže plyne, že ANO. Jsem „antivaxer“ (zpochybňuji nezbytnost očkování), ergo pro tebe z toho plyne, že MUSÍM věřit na „čipy ve vakcínách“, jak píšeš. Nejvtipnější na tom je to, že ač se prohlašuješ za nehavloida, tak používáš jejich TYPICKOU argumentaci, jako podle šablonky. Trochu ironické se mi to jeví. 😉 😁 😁

Tonda Káňa

Ne, nejsem pro povinné očkování. Obecně jsem pro velkou svobodu ve společnosti, takže vynucovat to opravdu nechci. Vakcíny sloužily na zmírnění nemoci. Pokud jsi to nechtěl, za mě žádný problém. Také jsem měl v okolí lidi, kteří se toho báli kvůli neotestovanosti – i když to bylo otestované. OK, to akceptuju. Ovšem lidi věřící v čipy fakt nežeru, s těmi se nemá smysl moc bavit, protože VŠE nekriticky popřou, pakliže se to nelíbí jejich světonázoru.

A že je někdo antivaxer pro mě hned neznamená, že věří v čipy, ovšem v mém okolí tomu tak většinově bohužel bylo. Tak pochop… Obecně lidi, kteří věří takovým konspiracím, tak věří i dalším. A bavit se s nimi moc nejde, protože pokud nejsi s nimi, jsi hned jejich nepřítel.

A samozřejmě že si nemusíš vše kompletně prostudovávat, ale pochop, v mém okolí bylo tolik lidí, kteří o tom věděli ÚPLNÝ hovno, předtím sotva věděli o nějakých vakcínách a teď si začali ze sebe dělat „experty“…

aliendrone

Tonda Káňa>>> NNN! Nedivím se, přesně takto jako ty by to podalo MNOHO lidí (dnes). Prostě si to tak pamatují, taková už je lidská paměť. Jenže…

  1. vakcína byla sice testovaná, ale NEDOTESTOVANÁ (všechno chce svůj čas). Jen u jedné měla 3.fáze testování skončit cca za necelý rok, u všech ostatních teprve až ten následující rok! Taková „drobná chybička“, kterou všechna média DŮSLEDNĚ přehlížela a zamlčovala. A v praxi se to vyřešilo tak, že ve ZLOunii dostala vakcína „administrativní vyjímku“ z jinak platných postupů a norem, aby se mohla vůbec aplikovat. To ovšem pro mne neznamená, že je DOSTATEČNĚ otestovaná, ty předpisy nevymysleli lidé jen tak, pro srandu králíkům. Nějaká „vyjímka“ z jinak platných pravidel – PCHE!
  2. Někde zde je moje jedna odpověď (když pohledáš), kde jsem vkládal odkaz na situaci kolem testování (termíny atd.). Sám jsem ji pracně vyhledal, proto si to pamatuji. To už bylo POTOM, co Google zavedl brutální cenzuru tématu (která byla TAK neskutečná, že ji dokonce musel OFICIÁLNĚ přiznat – ututlat se nedala!). Proto si to pamatuji. 🙂 Nedivím se, že si MYSLÍŠ, že vakcíny „byly otestované“. Jak píši, testované BYLY, ale NEDOTESTOVANÉ. Ty bys použil NEDOSTATEČNĚ testovaný lék? Leda v KRAJNÍ NOUZI, což naprostá většina lidí NEBYLA. Ale díky, tohle je KRÁSNÁ a názorná ukázka toho, „jak to v praxi funguje“ a voilá – z ničeho nic máme „otestovanou vakcínu“ a vše je krásné a růžové tak, jak má být. 🙂
  3. Dokonce i v tom, že vakcíny „měly sloužit ke ZMÍRNĚNÍ nemoci se MÝLÍŠ“. Toto je teprve REDEFINOVANÁ verze té původní, podle které vakcíny MĚLY FUNGOVAT. Teprve když se ukázalo, že neskutečná kvanta OČKOVANÝCH lidí se Covidem NAKAZILA, došlo k této „úpravě“ (ostatně zcela logicky, jinak to ani být NEMOHLO, viz úvod mého předchozího postu). Ale znovu DÍKY, přesně takhle by DNES odpověděla většina lidí, si myslím, prostě 1000× opakovaná lež se stala PRAVDOU. To už věděl Pepi Goebbels.

Mohl bych pokračovat dál a dál, ale PROČ? Jednak toto vše již bylo MNOHOKRÁT řečeno, druhak tak jako tak povětšinou ZBYTEČNĚ (sám jsi laskavě demonstroval 😉 ), tož zbytečné mlácení prázdné slámy. Ostatně sám jsem chtěl demonstrovat podstatu odpovědi na OTÁZKU – tedy že NENÍ třeba hned „kanónu na vrabce“, obvykle stačí důsledně použít ZDRAVÝ ROZUM. To je vše, co jsem chtěl původně sdělit. 😉 😁

BTW – HAVLOID bylo původně označení pro relativně hlasitou skupinku obhájců „PRAVDY a LÁSKY vítězné“. S postupem času definice přibírala mnohé „moderní vymoženosti“, jako elektrodebilita, unisex záchody, inkluze a mnohé další superprogresivní kraviny. Dnes díky tomu obvykle spadají do této škatulky kdysi samostatní ekoteroristé, green3.14čáci, Greténi a další „dobroserové“, obecně nefachčenkovští DARMOŽROUTI, žijící zpravidla na účet (z daní) těch OSTATNÍCH. 😉 Takže těžko odpovědět. 🙂

Tonda Káňa

Mimochodem, jaká je tvá definice (ne charakteristika) havloida?

Ametyst

Tondo, také jsem pochybovala o očkování, protože mi prostě skřípalo tvrzení, že neexistuje žádná léčba a žádná antivirotika. Jenom globální očkování. Nepraští tě takové absolutní tvrzení do očí, pokud víme, že proti bakteriím existuje už kolikátá řada širokospektrálních antibiotik. Ale vůbec nic proti virům. Čistě zdravým rozumem vzato, a trochou smyslu pro rovnováhu.

Tonda Káňa

Jako já chápu, že to může být divné, ovšem mně osobně přijde choré za vším vidět konspirace, spiknutí – to mi nepříjde jako zdravý rozum. Pokud v to někdo věří, jeho věc, nesoudím, každý má své důvody, ovšem nesouhlasím.

Věříš například na chemtrails, plochou Zemi nebo v čipy ve vakcínách? Věříš v ilumináty? Z lidí co znám tak pokud někdo věří jedné konspiraci, věří dalším. A všichni mají společné to, že myslí, že všichni jim lžou a všichni jimi snaží manipulovat. Neříkám, že lži a manipulace ve společosti nejsou, to bych byl blázen, ale čistě zdravým rozumem vzato, a trochou smyslu pro rovnováhu, není to šílené?

Problém je, že já tvrdím, že média ve většině nelžou, a ty asi tvrdíš opak. Je těžké druhou stranu přesvědčit o opaku. Pokud myslíš, že většina věcí v médiích je lež, tak pak můžeš vše zpochybňovat. Vědecké poznatky, fakta. a budeš tvrdit, že covid neexistoval a že ti lidé zemřeli, protože chtěli (jako zjentek)

Jinak, pořád ještě nemáme ultimátní lék na rakovinu – myslíš, že je za tím něco víc?

Neber to jako hejt, ale já mám prostě jen jiný názor…

Ametyst

Tondo, pak si představ, že jsem viděla kongresové slyšení, kam byli pozváni jednak lékaři, a jednak pacienti, ze kterých vakcína udělala pacienty. Byl tam např. vrcholový sportovec Kyle Warner, kterému bylo po vakcině na umření, vysoký tlak i tep, a doktor na Emergency mu řekl, že potřebuje spíš psychiatra! Jeden lékař tam vyprávěl, a skoro při tom brečel, že dostal od nadřízeného zdravotnického úřadu seznam léků, které nesměl používat. Prostě nemohl léčit, jak byl zvyklý, jinak by přišel o licenci. Byl to starý pán, a takové restrikce v životě nikdy nezažil.
Proč nemáme lék na rakovinu? To je skoda, že někdo z Evropské komise neřekne, že do roku 2035 bude uveden na trh lék. Dokážou to ale ty mátohy předpovědět s oxidem uhličitým, to je pecka:-D

Tonda Káňa

No, mnoha lidem bylo po vakcíně, špatně, mně bylo po třetí dávce také pár hodin blbě, ale zemřel na to někdo? Možná později, ale takových lidí bylo minimum. Co ten zbytek, ta většina, která s tím neměla problémy?

Vakcíny fungují tak, že ti do těla dají např. část toho viru, aby si na něj tvoje tělo vytvořilo protilátky. Je tedy jasné, že se někomu udělá špatně. Můžeš být mistr světa amoleta, ale pokud máš špatnou imunitu, tak máš smůlu…

Mimochodem, myslíš, že vakcíny jsou naprosté zlo obecně? To, že se pomocí nich podařilo ve většině zemí světa vymýtit virus dětské obrny je irelevantní? Je ti jedno, že již nehrozí riziko nákazy pravými neštovicemi? Nebo v minulosti nebyly tak malé čipy, takže to bylo OK, ale dnes je to pročipované do Billa Gatese?

Způsobuje očkování autismus?

zjentek

Zpochybňovala COOO??? Co ze jmenovaného jsi sám zažil, s čím jsi se sám potkal?

Vysvětlím: Svět, ve kterém žiješ, je utvářen SNĚNÍM.
Podstatné shrnu do jediné věty: Veškeré mrtvoly, které jsi (řekněme) zažil v souvislostech s domnělým kovídlem, si tu svoji smrt VYSNILY, „VYMODLILY“!

Začíná se mně jevit, Tóňa, že TY budeš hodně veliká odborník na správnou společenskou pravdu. Možná i na správnou lásku 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Tonda Káňa

Ne, nejsem havloid, sluníčkář, progresivista či někdo podobný, ale mysli si to, mně je to u piči. Klidně si mě zařaď do primitivní škatulky „havloid“ a nadávej mi. Stejně bych tě tak já mohl zařadit mezi „dezoláty“ či „ezocvoky“ (to s tím „vysněním smrti“ mi silně připomíná ezokreténa Duška)

Proč když má někdo jiný názor, tak hned musí druhá strana útočit a hned mu přiřazovat „odbornost na pravdu a lásku“ 🤦‍♂️🤮? Tvl, to je přesně ta polarizace společnosti, o které jsem tu nedávno položil otázku… A mám pocit, že více polarizují lidé jako ty, kteří zkrátka věří jenom tomu, co se jim líbí a ostatní je pro ně lež, manipulace, konspirace…

Ty si myslíš, že covid zřejmě neexistoval, OK, já myslím, že byl více než reálný. Můj kamarád (který ač měl problémy se srdcem se nechtěl naočkovat) na něj zemřel a on nechtěl zemřít… Proč si myslíš, že máš ultimátní pravdu ty? Spolkl jsi moudrost světa? Jsi Bůh, že znáš vše nejlépe? Nenapadlo tě někdy, že se můžeš třeba mýlit??

Ale pokud jsi člověk, který vše co se mu nelíbí zpochybňuje a všechny hned dává do škatulek, tak debata s tebou nemá smysl…

zjentek

Ten domnělý útok na tvou osobu sis výše v příspěvku na míru navrhl, vytvořil, vydupal, vymodlil, vyplakal, vyžaloval a především pak VYSNIL (!!!) úplně sám. 🤦‍♂️

Zbytek tvých fantas zkazek tamtéž mám komplexně u rektálu. Chápeš to? ☝👌

zjentek

Oprava: vymodlily JEŠTĚ ZA ŽIVOTA!!! 😕