Lgee

Je v dnešní době vše horší než za covidu?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Za covidu přece neplatily zákony, protože vláda držela nouzový stav. Takže vládla pomocí vyhlášek opatření. Bez ohledu na to, že počet nemocných zdaleka nesplňoval kritéria epidemie. Že se vše zhoršuje, nezačalo covidem, ale ekonomickou krizí 2008. Inflace, navíc globální, se nevyrobí z roku na rok, to trvá.

Další odpovědi
quentos

Ne, „vše“ určitě ne.

pusinka50

Kdyby vláda věnovala tolik miliard pro Čechy, kolik jich posílá na Ukrajinu Zelenskému, bylo by mnohem líp. Dnes si u nás přijde 4 členná ukrajinská rodina s příspěvky na jídlo a bydlení na 92.000 kč!! Údajných UA uprchlíků před válkou je tu půl milionu!
Navíc vláda zastropovala ceny energií příliš pozdě, i když ji k tomu opozice ANO a SPD vyzývali již v březnu. Tím vzrostly ceny všeho zboží. A pochybuji, že ceny někdy klesnou. Svádět vše na inflaci nelze.

da ny

Ne. Vše, rozhodně ne. Někdo jen hůř zvládá převážně svou finanční situaci (z různých důvodů),svou roli, s ohledem a finance/inflaci.
Můžeme se volně pohybovat ;D.
Svobodné myšlení je v rukou každého člověka.
Nelze porovnávat jablka s hruškami, i přes jisté společné „souvislosti“.
Ekonomická situace, nedostatek surovin/komodit, Green Deal, válka Rusko x Ukrajina, studená válka (USA x Rusko), inflace. Nenasytnost soukromého sektoru (v globálu) a mocných, jedinců. Vše je produktem lidí a toho, co další lidé „unesou“..

paul1

Myslím, že se vše zhoršilo, na vině je hodně i válka na Ukrajině.

Pepa25

Ametyst: zase bláboly o COVIDU, tektokrát o „nesplnění kritérií pro epidemii“? Si opravu myslít, že když budete dokolečka psát, že něco bylo bílé, i když to bylo černé, tak to zbělá? Hlavně kvůli ignorántům, kteří odmítají přijmou realitu a za vším vidí tajemné spiknutí jsou krize horší, než musí být ..

Manfred05

Jde to všechno do kopru. Konečně. 😛