zjentek

Je pro domácí kytky prospěšné čas od času je zalít třeba lidskou močí?

Existují teorie (a snad podložené), že je to snad velmi prospěšné.

Mně se líbí úvaha, které bych docela věřil: „je to hnojivo, které o vás kořínkům vašich zelených přátel předá důležité osobní informace. Budou vědět, co vás zrovna trápí, a mohou vás ještě efektivněji uzdravovat svými léčivými látkami.“ >>>https://li­ving.iprima.cz/po­kojove-kvetiny/navod-jak-zuzitkovat-domaci-odpad-vyrobit-si-prirodni-hnojivo-treba-pro-pokojovky

Totiž tak nějak si představuju princip a především smysl fungování celé přírody. (;

Nejlepší odpověď
Kepler

Moč je příliš koncentrovaná, pro zálivku by se měla hodně ředit. Kam se venku vyčůrám, 7 let tráva neroste. Ale jinak ano, je to dobré hnojivo.

Další odpovědi
elkon

Když je chceš spálit, tak do toho.

marci1

Ne. Lidská moč obsahuje kuchyňskou sůl – sodík (Na) a chlór (Cl), což většině zeleniny a květin moc neprospívá a zejména okrasné rostliny jsou velmi citlivé na chloridy. Na zahradě bychom ji mohli použít, avšak naředěnou v poměru 1:8 až 1:50. Na pokojové rostliny bych ji já rozhodně nepoužívala. 🙂

aliendrone

Zajímavá hypotéza, takový „chcankový telegraf“. ;) :D :D
„Kam jdeš zjentku?“ „Ále, jdu pomočit třešeň, aby ještě nekvetla bo asi přijdou mrazy. Cestou pomočím i pařeniště, okurky už mají načase a mně je salátku třeba.“ :D :D :D

No nwm, nejsem zemědělec a truhlíky s bylinkami řeším kupovaným hnojivem v kombinaci s kompostem a kvalitní hlínou. Jediné co ti mohu z vlastních zkušeností v tomto ohledu sdělit je, že:

  1. čokli v parku tímto dokáží ochcávaný strom ZAHUBIT :(
  2. NEJEN STROM, klidně i stožár pouličního osvětlení pod náporem jejich „zavlažování“ padne (celkem BĚŽNÁ věc)

Takže si počkej na vyjádření těch, kteří tomu víc rozumí (a MAJÍ PRAXI/zkušenosti), od toho dávám ruce pryč. :)

Pozoruhodné mi přijde DOBROVOLNÉ přiznání Keplera, které vysvětluje jeho „rusofilství“. Víš jak se říká – „Kam noha ruského vojáka vkročí, 5 let (nebo i 10!) tráva neroste!“
Že by konkurenční nevraživost? ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

RyuzakiKate

@Kepler – To bys koukal, co je za hospodou dusíkumilovných kopřiv :)

Kepler

No jo, mráz kopřivu nespálí 🙂 Kromě toho moč po šesti pivech je už beztak zředěná…