dust8

Je někdy vstřícnost na škodu?

Nejlepší odpověď
annas

Jiná odpověď

Ano i ne.

Se vstřícností se to nemá přehánět.

  1. Tak mě napadlo, že MŠ bylo příliš vstířcné k maturantům, když zrušilo povinnou maturitu z MAT asi po 10 let zkoumání.

Myslím si, že i ten, kdo matematiku nemiluje, by si měl uvědomit, že stejně jako čtení, psaní i počítání jsou důležité pro život, tedy pomáhají rozvoj logického myšlení a podporují finanční gramotnost.

  1. Takže tato pozitivní vstřícnost má či bude mít negativní důsledky, snižuje i náročnost maturitní zkoušky. Je to tím, že ji žáci skládají na všech oborech jednotně.

Neberu loňskou a letošní situace, kterou souvisí s pandemií.
..
V soukromém životě možná platí, samozřejmě často způsobem: za dobrotu na žebrotu.

„S pozitivním, optimistickým a vstřícným postojem může člověk vydělat víc peněz, získat více uznání a být úspěšnější než negativní, pesimistický člověk neschopný spolupráce, jehož vědomosti jsou třeba daleko vyšší.“ David J.

https://kazdy­denscitatem.cz/mo­tivacni-citaty/s-pozitivnim-optimistickym-a-vstricnym-postojSchwartz

Další odpovědi
Ametyst

Ano, protože...

Protože byla snadno určena nesprávným lidem, co ji považovali za slabost a podřízenost.

doktorwho

Ne, protože...

Možná pouze pokud jde až moc na úkor Vašeho blahobytu či spokojenosti.

Kepler

Ano, protože...

Zásadně nechodím nikomu vstříc, pokud je mezi námi výkop. Škodolibě si počkám, až tam do něj spadne sám.

Mr. Marek

Ano, protože...

Ano, lidé jsou pak kolikrát ještě naštvaný nebo nedokážou ocenit snahu druhého jedince. Neznamená to ale rezignovat na vstřícnost jako takovou.

paul1

Ano, protože...

Člověk to někdy těžko odhadne a může na to doplatit

GM

Ano, protože...

Jako mladší jsem vstřícná byla, někdy až moc, taky jsem na to doplatila. Teprve po padesátce jsem se naučila říkat „ne“. Je to tak lepší. Nepřetahuji na sebe cizí problémy.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.