zjentek

Je možné, aby se nám Covid, přinesený zvenčí s nákupem, doma nějak drasticky „namnožil“, aniž bychom se nakazili?

Nepotřebuje k tomu ani buňku?

„Ne, ale pouze za předpokladu, že se skutečně uzavřeš před okolním světem doma a že máš zakoupené potraviny ještě před vypuknutím pandemie. Dnes si totiž ten koronavirus nosí lidi z obchodů domů na obalech potravin a doma se jim potom pěkně "namnoží“ (ideální na kontaminaci domova je kombinace plastový obal plus lednička nebo ještě lepší varianta hodit kontaminovanou vlhkou roušku na radiátor). Vycházet na zahradu riziko nákazy exponencionálně zvyšuje." …https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-se-clovek-nakazit-tou-hroznou-nemoci-pokud-by-byl-jen-doma-nevychazel-vubec-ven

Odpovědi
paul1

Koronavirus na to, aby přežil, potřebuje hostitelskou lidskou buňku. Virusům jde v podstatě jen o namnožení své (dost primitivní) genetické informace. Virus svou činností buňku zlikviduje, tím způsobují hostitelům – lidem chorobu

torion

Nepotřebuje buňku. Třeba jen tak na plastu vydrží vegetovat až několik dní…

Edison

Torione, nepleť si přežití, vegetování a rozmnožování. To jsou dost různé věci.

zjentek

A tak může se virus množit bez buňky, nebo je to tajné?