Čecho_slovák

Jdou nabíjet v normální nabíječce baterie, které jsou vloženy do solárních světel?

Odpovědi
orwell

Bez znalosti typu „baterií“ (raději bych použil slovo akumulátorů nebo nabíjecích článků) a typu nabíječky se nedá seriózně odpovědět. Jedná-li se o tužkové články resp. mikrotužky, pak v nabíječkách určených pro tyto články ano. Ovšem nevíme, zda ta solární světla, o nichž nic bližšího neuvádíš, tyto články využívají.

Doplnění odpovědi:
Podle tvé dodatečné informace se jedná o akumulátor viz https://www.kle­lektronik.cz/li­fepo4-li-ion-nabijeci-akumulatory/46501-baterie-nabijeci-li-ion-18650-37v-2000mah-3c-motoma.html
pro který je třeba použít vhodnou nabíječku, např. tuto: https://www.vpcen­trum.eu/nabijec­ka-pro-akumulatorove-baterie-li-ion-3-6-3-7v-2-1a-1

Hlada

3,7 V je lithiová baterie. Je potřeba použít odpovídající nabíječku nebo modul nabíječky.
https://www.a­liexpress.com/i­tem/892907292­.html?spm=a2g0o­.productlist.0­.0.43753089bHQ­jzL&algo_pvid=4929­bbb9-6663-4c80-b768-7e099e0b3361&­algo_exp_id=4929bbb9-6663-4c80-b768-7e099e0b3361-23&pdp_ext_f=%7B%22sk­u_id%22%3A%2267164853949­%22%7D

mosoj

Ano. Jdou nabíjet. V solárních světlech se nejvíce používají tužkové akumulátory typu AAA.
jediný „rozdíl“ je, že mají malou kapacitu ( 600 – 800 mAh) aby se solárem stačily nabít. Totéž zajistí jakákoliv automatická nabíječka pro tyto články určená. Totéž platí případně i pro jiný typ akumulátoru.

led

Väčšinou ide o tužkové akumulátory 1,2V typu AAA, AA.

dodatok špeciálne pre autora otázky:
každý, kto chodí a chodil do školy, niečo vie o názvoch zdrojov elektrického prúdu.
1 – akumulátor je opakovane nabíjateľný zdroj elektrickej energie
2 – batéria je zdroj elektrickej energie bez schopnosti opakovaného nabíjania

takže ak napíšem „akumulátory 1,2V typu AAA, AA“, je jasné, že ide o nabíjateľné zdroje elektrickej energie.

mvk

Termín „akumulátor“ je v běžné řeči zastaralý. Už ho používají jenom grammar nazis, prďolové a geronti, kteří si myslí, jak věci rozumí, když umanutě v řeči odlišují akumulátor od primárního článku (nebo od baterie primárních článků) a ještě trapně prudí a opravují ostatní. Dnešní mladý člověk na rozdíl od vás umí odmalička výborně anglicky a stačí mu přečíst si na obalu, jestli jde o „chargeable“ nebo „non-chargeable“ BATTERY.

led

mvk, ste občan ČR?

led

mvk, ak ste občan ČR, potom len zopakujem text autora otázky: a „co jako? Jdou nabíjet nebo nejdou! Na to jsem se ptal!“

mvk

Zopakovat text autora otázky můžete snad i pro neobčana ČR, státní občanství s věcí nesouvisí, jakkoli si vy lidé na něm zakládáte.
Jinak jdou.
Vždyť jsou ve svítidle nabíjeny zdrojem se solárními panely, tak teď se holt pro změnu nabijí zdrojem ze sítě. Jde jen o parametry toho zdroje a na to už Hlada a Orwell na rozdíl od vás odpověděli.
A baterie je prostě zdroj složený z několika článků, ať už primárních nebo sekundárních. Takže s neschopností opětovného nabíjení ten pojem nutně nesouvisí. I když je možné, že před padesáti lety to na nějaké české provinční ZDŠ šesťákům tak souška pro zjednodušení vykládala.

led

Čecho_slovák
s 2 hodinovým časovým oneskorením až po kvalifikovaných odpovediach vložiť obrázok k otázke miesto k textu otázky, tú možnosť ste mali, do diskusie formou internetového odkazu bez ďalšieho doplnkového textu hovorí o vašom spôsobe nespoločenského myslenia.
A to ešte nekomentujem vašu pubertálnu otázku v diskusii, ktorou ukazujete vašu naprostú neznalosť základného názvoslovia. O slušnosti nehovorím.

Čecho_slovák

https://img3.a­toselektro.cz/ba­terie-nabijeci-li-ion-lcr18650-3-7v-2000mah-3c-motoma_ien158807­.jpg

Čecho_slovák

led, a co jako? Jdou nabíjet nebo nejdou! Na to jsem se ptal!