Karla regor

Jaký máte názor na gymnázium?

Dobrý den. Chci se zeptat jestli je tu někdo kdo byl na gymnáziu a mohl by mi o tom něco málo říci. Hrozně se na to ptám známých a je to hodně sporné. Polovina mi řekne, že pokud chci jít na vysokou školu, je to dobrá volba, ale pak jsou tu tací, kteří na něj moc hezké vzpomínky nemají. Proto se chci poptat více lidí, jaké to na gymplu bylo. Jestli byli spokojeni s rozvrhem, učiteli a celkově tím, jak se na té škole cítili (vím, že tohle všechno se neustále mění a nedá se to moc dobře srovnávat, ale čím víc názorů, tím líp).

Nejlepší odpověď
quentos

Jak už bylo řečeno, gymnázium je příprava na vysokou. Znám jednoho, kdo má jen ten gympl, a nezbylo mu než jít makat do továrny. Sám jsem vychodil osmileté gymnázium a byla to dřina, učíval jsem se do noci, ale na vysoké to pak díky tomu nebyl žádný šok.
Vzhledem k tomu, že v původní verzi příspěvku nemáš ani jedinou čárku, s tak mizernou úrovni češtiny na gympl rovnou zapomeň.

Další odpovědi
VaclavZeman

Na gymnazium by mela chodit budouci elita naroda. Treba ja mam na nemcine a anglictine same chytre tridy, az na jednoho hlupacka, kteremu vzdy musim dat o par stupnu horsi znamku. Ale jinak to, ze pujdete na napr. ekonomku, neznamena, ze nemuzete jit pote studovat polytechniku nebo medicinu, ale budete to mit vyrazne tezsi. Ale zase naopak, na VSE a podobne skoly to budete mit „lehci“ a aspon si nebudete muset prochazet fyzikou, chemii, biologii, ktere ekonomove nepotrebuji. Zalezi, co chcete studovat. Pokud bych mel deti, poslal bych je na gymnazium z pate nebo sedme tridy, nebot si i lepe zvyknou na gymnazium. Je i takovym mym poznatkem, ze deti, ktere sly na osmileta gymnazia, jsou chytrejsi nez ty, co sly na sestileta a ty jsou zase chytrejsi nez ty, co sly na ctyrleta. Obecne, ctyrleti gymnaziste nejsou moc chytri v porovnani s jinymi. Tezko se mi ale radi nekomu, koho neznam. Pokud byste potreboval doucovani v podstate jakehokoliv predmetu, tak se mi ozvete. Dekuju.

da ny

Upřímně. Mám pocit, že budoucí gymnazista se takto neptá! Srovnávat cizí názory je k ničemu.
Žák SŠ nechodí do školy, aby byl spokojen s rozvrhem.
Vůbec netušíme, kam a na které gymnázium byste nastoupil. Jaká je úspěšnost absolventů (přijetí na VŠ). Kdo tam bude zrovna vyučovat, zda bude mít škola během Vašeho případného studia dostatek personálu (který „umí učit) a na jaké úrovni.
Nikdo nemůže tušit, jací budou spolužáci (přátelský, kohezní kolektiv apod.). Dcera měla kolektiv nekohezní. Každý kopal sám za sebe (to bývá všude, někde i v zaměstnání).
Nikdo jiný než Vy neví, čím byste si přál být, na jakou VŠ byste rád šel. Jsou obory, na které Vás k přijímacím zkouškám, žádná jiná SŠ. lépe nepřipraví, než právě to gymnazium (úroveň v předmětech jako je Biologie, Chemie, Fyzika, Zeměpis, Dějepis). Jen samostudium předmětu, na úrovni gymnázia. Všeobecné vzdělání zajišťuje širší rozsah/více předmětů (některé se mohou dát zbytečné).
Ve škole je nutné se učit, vypracovávat ročníkové práce atp. (podobný systém, jako bude na VŠ). Případně další mimoškolní aktivity. Z gymnázia je možné studovat i na VOŠ (pokud se člověk necítí na VŠ, nebo není přijat, třeba opakovaně).
Ti, kteří gymnázium absolvovali s odřenýma ušima, na něj asi pěkné vzpomínky nemají (to platí, pro všechny školy). Na každé škole jsou oblíbení učitelé, neoblíbení, rasi. Učitelé, kteří umí předat své znalosti, i ti, kteří to nesvedou. Nároční, přísní a naopak. Pokud nemáte na ZŠ alespoň vyznamenání, bude pro Vás gymnázium těžší oříšek (než si zvyknete a zaběhnete se).

Karla regor

Omlouvám se za všechny pravopisné chyby, ale na internetu je vůbec neřeším. Já osobně na gympl ani nechci ,ale vzhledem k tomu, že u nás v ročníku jsem považovaná za jednu z těch ,, nejchytřejších", což samozřejmě nejsem, mě všichni učitelé vedou k tomu, abych prý nezahazovala svůj talent. Myslí si to i rodiče a všichni mě nutí abych tam šla , že je mě jinak škoda. A proto jsem se na to ptala. A hlavně chápu proč moje otázka zněla blbě , protože jsem nevěděla jak přesně položit tu otázku aby to neznělo jinak, než jsem chtěla. Každopádně děkuji za všechny odpovědi.

cappuccino

A ty bys tam rada sla, kdyby te skola a rodice nenutili?
Mela by ses ridit podle toho, co tebe bavi a naplnuje. Je to tvuj zivot a tvoje budouci povolani by te melo bavit.