nimecacek

Jaký je význam slova srostit?

Viz báseň Po nás ať přijde potopa. „Rez s pochvou srostil meče rukojeť“

Nejlepší odpověď
annas

Emefej má pravdu. Srostit = srůst. Gellner použil poetismus.

Jednoduše – rukojeť zrezivěla.

Další odpovědi
Emefej

Ha, Gellner , jeden z mých nejmilejších básníků. Já toto slovo chápu ve významu „srostl“.

marci1

Zřejmě něco jako srostl (srůst). 🙂
Srostiti: „Zarůst, zacelit se (o vředu)“.
https://vokabu­lar.ujc.cas.cz/hle­dani.aspx

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Zbývá dodat, že „viz“ je rozkazovací způsob slovesa vidět, tudíž se za ním nepíše tečka. Neplést se stejně vypadající latinskou zkratkou pro slovo videlicet – „totiž“.