kurec

Jaký je vlastně cíl talibánu?

Tak už mají celý afghanistán a co stím územím chtějí dělat? Založit si tam vlastní stát? Nebo tam jen bezvýznamně chodit se zbraněmi po ulicích?

Nejlepší odpověď
Kelt

Talibánci chtějí, nebo si přejí, aby celý svět byl muslimský. Komunisté chtěli, aby byl komunismus v celém světě, totéž si přáli fašisté. Je to snaha o světovládu.

Další odpovědi
Disraeli

Hlavně vládu v Afghánistánu (a chvíli v Pákistánu). Jinak džihád, ale k tomu se přímo veřejně nikdy nehlásili (jen chvíli)… mají právo šária, ale to hned nemusí znamenat džihád nebo terorismus (i když v případě Talibánu možná jo… to ukáže vývoj, jejich budoucí počínání). Jako o džihád jim šlo, ale jen lokální (v Afghánistánu) a toho taky dosáhli.

Co by tam asi chtěli dělat, jžš, to jsou otázky… (oni už tam byli u moci před 20ti a víc lety, jen tak pro info. O vládu je připravilo USA, protože odmítli vydat bin Ládina a byli v úzkém styku s Al-Kaidou… i když sami vlastně nic až tak moc nedělali, „jen“ to podporovali). Chtějí tam vládnout, vládu už převzali a „nový“ stát už taky vyhlásili. Teď už Talibán není JEN odbojná (až teroristická) organizace, ale celým Afghánistánem/stá­tem s jeho vládou.
Když byli Sověti v Afghánitánu, tak byli všichni hrrr, pomoci „svobodnému“ Afghánistánu a bojovat proti SSSR (což bylo jen dobře). Talibán ještě neexistoval, ale vznikl právě díky tomuto, protože nevalná část Afghánců byla už tehdy radikální a už tehdy se to formovalo (všichni chtěli islámský stát a větší část z nich i právo šária). Ti, co podporovali Afghánistán (jakože odboj), de facto podporovali islámské radikály a teroristy, kterých tam už tehdy bylo dost. Nešlo vlastně ani tak úplně o samostatnost, jako spíš o boj mezi dvěma totalitami. Komunistickou a náboženskou (který podporovaly i USA).
To „bezvýznamné chotení se zbraněmi“ jsou jen hlídky. A to je asi to jediné, co je z fotek vidět. Jinak už „normálně“ řídí celý stát. Teď jsou jen v procesu postupného aplikování a úprav systému/chodu ve státě.

Postmaster

Je to pořád stejný problém se vzdáleností mezi lidmi a organizacemi, z cizího krev neteče bylo a bude, představme si, že by zde neexistoval cizí člověk, zní to dneska jako utopie, ale co když každý dostane do hlavy GVKB čip, který pitomý mozek odřízne od pitomé reality, už nebude platit z cizího krev neteče, nebudeme už muset zamykat byty a auta, ani používat hesla u mobilů a počítačů, nebude zde politika a reklama, nebudeme chodit do školy, nebudou zde hranice mezi státy atd.

Došlo vám to konečně, továrnou na problémy je to že jsme si cizí, a tak je zde konzumní očistec! Problémy s Islámem nebo Romy jsou o tom že je nám tato kultura cizí, vše, co je nám cizí to je pro nás problémem, a následkem jsou nemoci u; psychiky, ekonomiky, politiky, náboženství, umění, reklamy, školství atd. podívejme se třeba na fórum Zpovědnice zde vám moderátor smaže to, co jste zde napsali a zablokuje vám ještě přístup na toto fórum.

Zdroj: https://vitkou­ba.signaly.cz/

plebs

Vládnout šaria a drogy

Marty Koller

Chtějí vyvraždit celý svět vlastně to samé jako Hitler

Pepa25

Vytvořit islámský emirát s právem šaría – v Afgánistánu a pokud se jim to dovolí, tak i jinde …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Disraeli

Jako myslel jsem tím prostě celosvětový džihád.
I Sovětská válka v Afghánistánu byla ze strany Afghánců džihádem, který podporovaly ostatní demokratické, sekulární státy – v čele s USA.

Ametyst

Zdá se, že jediný realistický politik je náš prezident Zeman, který logicky očekává teroristické útoky v celém západním světě. Západní politici si berou uprchlé Afghánce do svých zemi, to se máme všichni na co těšit. Žádné ženy ani děti mezi nimi nebylo vidět.