dust8

Jaký je původ a význam slova „vysmahnout“?

Nejlepší odpověď
annas

Osmahnout = osmažit do tmavě hněda. spojitost se slovem šmouha = temá čára pruh, staroslověnsky tmavě hnědý. Vysmahnout – vydusit tuk, vysmažit,

Původní význam slov. slova by pak by pruh kouře, pruh kouřové barvy’.

J. Rejzek Etymologický slovník

Jinak smah je droga, takže vysmahnout drogu, být pod jejím vlivem, zkonzumovat cokoliv.. -Smažka je uživatel tvrdých drog.
Podle SNČ

Našla jsem ještě další informaci

  1. Proč smažka? ten kdo smaží drogy, podlehne jim, jeho osobnost se rozpadá.
  2. . „Smažka je hanlivé označení uživatele drog, narkomana, člověka závislého na drogách. Za smažku považujeme uživatele závislého na tvrdých drogách aplikovaných nitrožilně, které si před aplikací předehřívá – "smaží“.

https://kdoje­to.superia.cz/han­live/smazka.php

23. " Z řady informací vybírám text, podle kterého původ slova „smažka“ třeba hledat v anglickém slově smash, které britská encyklopedie popisuje jako náhlý rozpad (osobnosti?) vlivem střetu nebo tlaku (zřejmě okolí).

Druhotný význam a výklad se údajně odvíjí od slovesa smazat. Toto sloveso vystihuje snažení (podle některých „smažení“) každé opravdové smažky – smazat svou identitu a dostat se co nejblíže bodu nula, kterým je absolutní nevědomí, ozařované pouze záblesky vrozené inteligence. "

http://ktf.cu­ni.cz/~skoblik/ko­mentare/smazka­.htm

Podle kontextu
https://drogy­.jex.cz/menu/dro­gy

„K takovému poznání dochází člověk nejčastěji ve chvílích, kdy není dost drogy pro všechny a nejlepší přítel vysmahne všechno.“

Další odpovědi
Kepler

Původně při smažení voda z masa se odpaří – vymahne z tuku. Přeneseně vysmahni – zmiz!

Smack

Znamená to aby člověk odešel, často se to používalo na huliče marihuany jako vyhuleny vysmažený tak proto vysmahni. Je to starý cca 20let.

Rokio

vysmahnout = vypadnout, zmiznout

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.