agentpv

Jak v Aj rozeznat, zda sloveso „TAKE / TOOK“ ve větě znamená odnesl, či přinesl (viz dodatek)?

I took the scissors and glue to the workroom. = donesl = vzal to do dílny
I took the scissors and glue from the workroom. = odnesl = vzal to z dílny?

PS: … bring / brought … prý znamená přinést něco k mluvčímu, a tady se něco nese do dílny.

Nejlepší odpověď
quentos

„Take“ vždy naznačuje směr „pryč“ z uvedeného místa.
Jak již bylo řečeno, v opačném případě musíme užít „bring“, které je v podstatě jeho antonymem.

Další odpovědi
Ametyst

První věta ma použit sloveso “bring”, tedy I brought…

agentpv

Takže v případě že někdo hledá ty nůžky … na původním místě (např. ve skladu)
mohu použít: I took the scissors and glue to the workroom. = odnesl jsem je pryč do dílny. ?

quentos

Ano.