Kryšpín

Hackeři napadli nemocnice, kde hledat tyto burany?

Ruský mužíci, Asiati, Afrikáni český primitiv s kšiltem dozadu a další.

Nejlepší odpověď
orwell

Kdekoliv, může to být třeba klidně tvůj soused. Právě ta anonymita a pocit nepolapitelnosti jim dodává kuráž. Na „ruský mužíčky“ bych to netipoval. Dnes je přímo národní folklór všechno házet na Rusa. V každém americkém akčním filmu největší padouši vždycky mluví rusky, esisisšim. Např. včera na Nově „Slečna drsňák“ a další a další… Já bych je hledal spíš mezi těmi českými „primitivy“, ale nevím. V případě dopadení (což je málo pravděpodobné) bych to s nimi řešil okamžitě na dvoře a bez soudu. Je výjimečný stav a tahle prasečina je přímo srovnatelná s výbuchem trhaviny někde na odělení nemocnice. Jedná se o přímé ohrožení života pacientů, obecné ohrožení,… V dřívějších dobách za branné pohotovosti státu byla za různé, svým významem podobné činy (internet sice tehdy neexistoval narozdíl od hajzlů všeho druhu) bez milosti kulka! Hackerský útok na nemocnici považuji za zvlášť odporný čin i v době normální, natož ve výjimečném stavu. A je mi jedno, odkud a od koho přichází.

Další odpovědi
anonym

Kdekoliv. Kdokoliv, kdo aspoň trošku ví, co dělá, se nejdřív (pořádně) schová a útok vede přes adresy v zahraničí. Extrémně zjednodušeně řečeno.

Alesh

Těžko říct, kde zrovna tito sedí a vlastně je to jedno, takoví borci by se našli v každém národě v každé zemi. I když se to zjistí, nebudu kvůli tomu tvrdit, ani si myslet, že všichni např. Rusáci jsou hovada apod.

Edison

Chceš se jako přidat, jo? Tak hurá do toho!! Máš moji podporu a sympatie! 🙂

Meggie2

Otázkou je jestli je to vůbec pravda

anonym

Skenování potenciálně zranitelných služeb na veřejně vystavených portech není žádný hackerský útok, to je jen průzkum. A pokud vím tak skončilo JENOM u toho průzkumu a k útoku žádnému nedošlo.

anonym

pokud tě ale primárně zajímá jen jak dotyčné „identifikovat“, pak se obávám ti to k ničemu nebude, i kdybys identifikoval ty co útok provedli, nemusí mít vůbec nic společného s těmi kteří si jej objednali.

Kryšpín

Těžko odhadnout, nejsem odborník, znalec, poradce, expert ani přídržtaška ovšem občas naše politika není diplomatická, pokud vynechám České primitivy tak putinovci to pravděpodobně nebudou, ale v Rusku je řada obdivovatelů jak Lenina tak Stalina tvrdé jádro, kteří mají pro zrádce a příznivce jedno heslo smrt za smrt. A na př. co předváděl pražský minipolitik v Ruské televizi stejně putinovce neohrozí. Až v matičce Praze vyjuchne pomník vlasovců, neb gen. Vlasova, tak já být v kůži moudrého starosty požádám o dlouhodobou policejní ochranu.
Jinak v Bulharsku, Madˇarsku v býv. NDR podobné experty není vidět.