_136

Existují nějaké etnicke národy/skupiny, které vůbec nemluví vulgárně nebo neznají pojem vulgarismus?

Nejlepší odpověď
annas

1. Dá se říct, že zřejmě ve všech přirozených jazycích existují výrazy, které jsou obecné a tabu. Záleží na vrstvě lidí, kteří je používají. Někde jsem četla, že Śvýcaři používají vulgarismy minimálně, i když existují.

Tak jako v češtině některé výrazy ze spisovného jazyka se v kontextu staly vulgárními.

https://www.qu­ora.com/Are-there-any-human-languages-that-do-not-have-swear-words

2. Umělý jazyk
Toki pona je izolační umělý jazyk vytvořený kanadskou lingvistkou a překladatelkou Sonjou Lang jako filozofický jazyk, který má zjednodušit myšlení a komunikaci

Teto jazyk neobsahuje žádné nadávky. Samotný jazyk obsahuje pouze 120 kořenových slov. Nazývá se jazyk dobra.

Název jazyka se skládá ze slov toki (jazyk) a pona (dobrý/jednoduchý). toki pochází ze slova tok v jazyce tok pisin, které je samo vypůjčeno z anglického talk (mluvit). Druhá část názvu, pona, pochází z esperantského bona (dobrý), původně z latinského bonus.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Toki_pona

3. Některé státy stále kriminalizují vulgární výrazy
„Např. Severní Karolína má ve své knize zákon, který zakazuje nadávat na veřejné dálnice. Statut stanoví: „Pokud kterákoli osoba na jakékoli veřejné silnici nebo dálnici a při slyšení dvou nebo více osob hlasitým a bouřlivým způsobem použije neslušný nebo vulgární jazyk, se provinila přestupkem třídy 3“

https://www.mtsu­.edu/first-amendment/arti­cle/1143/profa­nity

V každém australském státě a území je trestným činem používání urážlivého, neslušného nebo urážlivého jazyka na veřejném místě nebo v jeho blízkosti.
--

Na Novém Zélandu je podle zákona o souhrnných přestupcích z roku 1981 nezákonné používat „neslušná nebo obscénní slova při slyšení na jakémkoli veřejném místě“.

Oddíly 294A a 294B indického trestního zákoníku obsahují zákonná ustanovení pro trestání jednotlivců, kteří na veřejnosti používají nevhodná nebo obscénní slova (ať už mluvená nebo psaná), jejichž úmyslem je úmyslné pobouření náboženských citů nebo přesvědčení

atd. viz odkaz

https://en.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Profanity

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Původní verze příspěvku znamená, zda

  1. existují národy, které vůbec nemluví

a 2) zda existují národy, které neznají pojem „vulgarismus“. Předpokládám, že taks to nemyslel.