Hufnágl

Držel by extrudovaný polystyren s použitím lepidla na palubkách?

Mám chatku, která má plášť s palubek a chtěl bych ji izolovat. Máte zkušenosti, nebo jaký máte názor?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Určitě, je ale třeba vzít potaz pevnost/stabilitu podkladových palubek. Někdy (spíš ČASTO) bývá potřeba je dodačeně opravit/znovu pevně ukotvit k roštu. Jestli je ale i rošt v háji, tak to je celkovku. Každopádně doporučím spolu s lepidlem zároveň fixovat extruďák vruty apod. – podobně jako každé zateplení. :)

Další odpovědi
Emefej

Jo, bude držet. Pokud tedy budou dobře upevněné palubky, jak správně podotýká alien.

Tomáš1234

Nevím, které lepidlo tazatel myslel, ale rozhodně bych desky kotvil ještě něčím (vruty, šrouby?). V opačném případě by to totiž mohlo dopadnout takto: https://1gr.cz/fot­ky/bulvar/16/031/c­l6/ANN61b555_Pan­.jpg