Kepler

Děláte si plán nákupů, když dnes je nakupování tak omezeno?

Abych v budoucnu na nic nezapomněl. Už je toho tolik, že si to všechno píšu. Nebo to máte pořád v hlavě?

Nejlepší odpověď
nyjono

Plán nákupů ani ne.
Spíš nákupní seznam, u většího nákupu.
Nebo seznam jednotlivých akcí i s jednotlivými časovými údaji.

Další odpovědi
Drap

Nedělám

Schluker

Ne. Co nekoupim v kamennem obchodu, objednam v eshopu. U nekterych veci je to mirne nekomfortni, ale to, co chci, vzdycky nakonec dostanu.

da ny

Jen někdy., jdu pak se seznamem :)
V potravinách kupuji, co potřebuji (často vařím a peču, pro děti i do práce). Vždy mne něco zaujme (zlevněný prášek na praní, mandle, maso, čaje, zeleniba apod.) Pak lituji, že nemám tašku na kolečkách. ;D
Jdu pro 5 věcí a na ramenou někdy táhnu zavěšené 2 plné tašky (povoz nemám k dispozici).
Dopoledne a do 14 h koupím čerstvé zboží a takové, které už po 16. h děti neseženou…..
1 – 2× v měsíci jedu s dětmi autem pro cílený větší nákup, domů i do práce.
V malé masně a v pekárně koupím cíleně, co potřebuji. Zeleninu hlavně u Vietnamce ve větší zelenině (má pěkné a chutné brambory, levnější ovoce i zeleninu).
Občas zajdu do obchodu s německým levným zbožím (kratší doba spotřeby, od týdne do měsíce uzeniny/šunky/maso; sýry do 2 měsíců). To, co v obchodech není, nebo v horší kvalitě, za vyšší ceny. Italské těstoviny, koření, protlak, pyré, sýry a obrovský výběr cukrovinek, bonbonů, čokolád apod. Podle složení volím kvalitu, za super cenu. To, co nám šmakuje, nebo zaujme. Tam se plánovat nákup dopředu moc nedá. Jen část zboží je stálá.
Maso a vejce 2× v měsíci objednáváme s dcerou z farmy. Musíme vyzvednout .

Vinpe

Myslím na to, co bych mohl koupit.
Jiný plán si nedělám.
Mít seznam není špatný nápad.

RyuzakiKate

Celkem jo, by mě je*lo furt lítat do krámu, zeleninu a ovoce objednávám přes Scuk několik dní dopředu a když jdeme do bezobalovýho obchodu, tak taky ideálně vzít víc sklenic najednou, evidenci, co chybí a co ještě je, si vedu v hlavě :))

paul1

Plán nákupů ani tak ne, jen seznam. Už jsme postarší, tak abychom nezapomněli, máme na stole v kuchyni pod vázou papír, kam připisujeme postupně co nás napadne ke koupi, nebo co zrovna chybí. S tím potom jednou za 3 dny do Tesca (je nejblíž, jen 5 minut cesty). Seznam nákupu se vyplatí, jen se ho člověk musí držet, jinak potom někdy nakoupím i zbytečnosti.

JežíšKristus

U nás to nikterak omezené není, nakupuje se normálně dál jako vždycky. Plán jsem si nikdy nějak nedělal, nakupuju to stejné a ve stejných intervalech jako před koronou.
Normálně do supermarketu nakoupit, potom k reznikovi pro maso a šunku. Akorát člověk má roušku ale jinak se nic nezměnilo. Co se týče nepravidelných nákupů, elektroniky, knih apod., ty si nechávám posílat do alzaboxu nebo Zásilkovny, ale to jsem tak dělal i před koronou.

Jiří Bohumil

Co se týká potravin, tak projdu mezi regály a vezmu co potřebuji, případně na co „kápnu“ že je ve slevě a bude i „výhledově“ potřeba. Pokud jdu sám a manželka něco potřebuje konkrétního, dá mi soupis potřebného a já dokoupím další dle svého uvážení.
Co se týká technických věcí a materiálů na bastlování, tak si vše, pokud je toho více, napíšu do mobilu do záznamu „poznámky“ nebo do „kalendáře“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Schluker: to je taky řešení a taky ho využívám, pokud jde o hodnotnější věci. Ale co když ti jde třeba o spojovací materiál nebo jiné drobnosti. Za pičučinky v hodnotě 100 Kč se mi další stovku navíc za dopravné opravdu platit nechce.

Schluker

Tyhle drobnosti si obcas zadarmo vyzvednu na pobocce..