paul1

Cvičíte pozdrav slunci, pět Tibeťanů nebo jinou sestavu?

Já jsem se vrátil po mnohaleté pauze k Pěti Tibeťanům. Zatím tedy cvičím jen první cvik – otáčení kolem své osy. Musím, vzhledem k mému věku začínat jen pomalu, další cviky budu postupně přidávat. Cviky mají normalizovat přes čakry tvorbu hormonů žláz s vnitřní sekrecí, tím se obnovují buňky v těle. Delším cvičením by se mělo omládnout. S tím musím ale opatrně, aby mi náhodou „nešáhli“ na důchod 😁:-D:-D.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já jsem ještě opatrnější než ty. Zatím cvičím ráno pravé víčko – levé víčko. Později si pořadí prohodím.

Další odpovědi
quentos

Ano, cvičím už cca 15 let pět Tibeťanů.

aliendrone

Popravdě vůbec netuším o čem je řeč. Tibeťana jsem (s vyjímkou davajsalámy a jeho doprovodu) na vlastní bulvy neviděl, natož abych s nimi cvičil. S pozdravy je to těžké – občas vzorově zahajluji NEBO zaťatou pozdviženou pěstí vzdám „Čest práci soudruzi!“ (závisí dle přítomného kolektivu, resp. jeho politického přesvědčení), ale Slunce nezdravím, bo by to nikoho nenaštvalo.

Jediné cvičení které dnes občas provozuji je to s Johnnie Walkerem. jenže ruku na srdce, spíš ON zacvičí SE MNOU. ;) :D :D

Kelt

Tak jsem zase začal se cvičením Pěti Tibeťanů Letos byly stavební úpravy, takže jsem neměl prostor. Začal jsem od 3, tento týden dělám 9. Hlavně doufám, že objemově zchudnu v oblasti břicha.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Myslím, že důchod není v ohrožení, viz poznámka na Wiki: „However, claims as to the benefits of the (Five Tibetan) Rites are often exaggerated, resulting in unrealistic expectations“ 😉