Cvrčák

Co vám pomáhá na ztuhlou krční páteř, aby se vám co nejrychleji uvolnila?

Nejlepší odpověď
annas

Cviky na uvolnění krční páteře začínají u nohou, respektive palcem na nioze. Jak to předvádí masér na YU. v odkazu.

Projděte si odkazy, vyzkoušejte, myslím si, že určitěš najdete pomoc a páteř si uvolníte.

Nadpis ak si uvolnit krční páteř? Radí terapeut Josef Vrba
Upřesňuji odkaz
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=yk346VIiF­pE

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=mas%C3%A1%C5%BE+na+­mas%C3%A1%C5%BE+na+u­voln%C4%9Bn%C3%­AD+kr%C4%8Dn%C3%AD+p%C3%­A1ts%C5%99e&cli­ent=firefox-b-d&ei=0RWvYaaX­MPWUxc8PmKa-aA&ved=0ahUKEw­jmw8G1ndH0AhV1SvED­HRiTDw0Q4dUDCA4&oq=mas%C­3%A1%C5%BE+na+mas%C3%A1%­C5%BE+na+uvol­n%C4%9Bn%C3%AD+kr%C4%8Dn­%C3%AD+p%C3%A1ts%C5%99e&­gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6E­AwyBQgAEM0CMgU­IABDNAjIFCAAQ­zQIyBQgAEM0CMgU­IABDNAjoHCAAQ­RxCwA0oECEEYAF­CPCVjLdWDchwFo­AXACeACAAZsBi­AGbAZIBAzAuMZgBA­KABAcgBCMABAQ&scli­ent=gws-wiz

Další odpovědi
quentos

Masáž.

led

Teplo a
1 – prstová masáž trapézového svalu https://www.uber-nutrition.sk/u­ser/articles/i­mages/trapez.png , nielen okolo krčných stavcov, ale až po uši.
2 – Striedať s masážou okolo očí s následnou masážou od očí ponad uši ku krčným stavcom pokračovať bodom 1 trapézovým svalom (až po plecia)

Poznámka, annas ukazuje na čínske liečiteľstvo, masáž bodovou akupresúrou na chodidlových bodoch komunikujúcich s trapézovým svalom.

v odkazoch https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=trap%C3%A9zov%C3%BD­+sval+uvoln%C4%9Bn%C3%­AD&tbm=isch&ved=2a­hUKEwik9u2h1c_0Ah­WN16QKHRDODxIQ2-cCegQIABAA&oq=trap%C3­%A9zov%C3%BD+sval+&gs_lc­p=CgNpbWcQARgEM­gUIABCABDIECA­AQHjIECAAQHjI­ECAAQHjIECAAQ­HjIECAAQHjIECA­AQHjIGCAAQBRA­eMgYIABAFEB4yB­ggAEAUQHjoECA­AQQzoGCAAQBxA­eUK4QWK4QYJI7a­ABwAHgAgAF-iAHaAZIBAzEuM­ZgBAKABAaoBC2d3cy13a­XotaW1nwAEB&scli­ent=img&ei=8U­OuYeS5HY2vkwWQnL-QAQ nájdete rôzne spôsoby uvolnenia šije.

paul1

Mně pomáhá posadit se rovně, svěsit hlavu a nechat ji tak pár okamžiků za občasného pohybu mírně do stran.

Kelt

Pohyby hlavou všemi směry a k k tomu pohyby horních končetin. Pomalé provádění cviků se zavřenýma očima a soustředěným dýcháním. Pomohou i předklony, úklony. Ale nejde o silové cvičení, nespěchat. Raději o pár minut později, než to přehnat a pak nosit zafixovaný krk.

Kepler

Klid, nezatěžovat, masáže. Na ztuhlou krční páteř či šíji také pozitivně působí teplá sprcha, masírování kartáčem či zahřívání obklady.
https://www.ro­dicka.cz/ztuh­la-sije-ztuhla-krcni-pater/

Pepa25

Korekce brady: jemně zatlačit do nejvíc dolů ke krku, zase povolit, a to celé zopakovat několikrát.
Při úplně bloklé páteři pak rehabilitační lékař, který s ní umí správně „škubnout“ a fyzioterapeutka, která to pak se mnou rozvcičí včetně rozhýbání žeber.

Disraeli

Otužování (všeobecně na zthulé a namožené svaly nebo na zmírnění bolesti) a střídání teplé a studené vody při sprchování.
Jsou na to i cviky.
Jinak taky ta masáž, relaxace (+teplo, masti, meditace, zklidnění mysli – zklidní/uvolní s ei tělo, svaly, atd) a prevence.

da ny

Nejrychleji a okamžitě si pomohu sama pomocí osvědčené reflexní masáže dle Ing. J. Janči a spol.
Nejlépe na pravé noze. Levou (jsem pravák) rukou přidržet nohu, prsty přidržet pod velkým kloubem palce. Druhou rukou povytahovat palec a kroužit, střídavě, na obě strany.
„Začněme taháním za palec u nohy. „Kroutíte, točíte a tím se vám uvolní blokády krční páteře“
https://vysoci­na.rozhlas.cz/krcni-pater-posili-pinocchio-a-blokady-uvolni-palec-u-nohy-7115257
https://vysoci­na.rozhlas.cz/od-bolesti-krcni-patere-pomuze-palec-u-nohy-nebo-horka-sul-rika-reflexni-7115990
Kdybych dále hledala, určitě bych našla i jiné zdroje a obrázky.
Podobně si včas na noze masíruji bederní část páteře. Včas, než se stihne rozbolet.
Funguje skvěle. Odskoušeno na rodině i klientech. :)
Absolvovala jsem 3 měsíční kurz zdravotních masáží. Další kurzy (lymfatické masáže, reflexní masáže, alternativní medicínu, teoretickou i praktickou část.
Nic to nestojí, úleva, pomoc okamžitá (doma i během pauzy v pracovní době).

annas

da ny

stejný postup je v odkazu, který jsem uvedla. Masáž předvádí erapeut. . Začínám pd palce na noze.

annas

Jenže bohužel jsem vxložila chyxbný odkaz. Už jsem naopravilaa.