Alesh

Co to je „pedikůra“?

Na seznamu jsem zahlédl reklamu na „pedikůru“ a nevím co to je, poradíte mi? 😉
http://www.rodinny-nakup.cz/p/4281065-pedi-vac-domaci-pedikura

Nejlepší odpověď
marci1

Tak to tedy vůbec nevím. 🙂 Kdyby to byla pedikúra, to bych věděla. Pedikúra je odvozena od slova „kúra“. S kůrou nemá nic společného. Stejně tak se často používá špatný tvar manikůra. Je to moje noční můra. 🙂 Vždycky a jedině čárkované -ú-!

Další odpovědi
quentos

Ped- či pod- je latinská předpona označující spojitost s nohou, takže zřejmě někomu roste na nohou kůra…

Drap

Péče o nohy a nehty na nohou. Výborná věc, ocení obzvláště už vyspělí jedinci, kterým tvrdne kůže na noho a mají třeba i problémy s nehty. Ať už zarůstání, či plísně nehtů. Nechávám si dělat cca 4 – 6 x do roka už mnoho let.

nyjono

Tys to z toho videa nepochopil?
Jestli ti nepohlo video s péčí i nohy, resp. chodidla, pak teda už nevím, jak ti to vysvětlit.

Emefej

Pedikůra je nožní kůra, pokud jí chceš odstranit, doporučuji pedikúru.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

quentos

Drap: ne, péče o nohy je pedikúra s čárkou.
nyjono: ne, to tys nepochopil ironii.

Alesh

Tak koukám, že i tady je to 50:50.. někdo pochopil, někdo ne 🙂