vojkovjan

Co si myslíte o lidech, kteří se smějou vzniklé panice způsobené koronavirem?

Zachovali by tito lidé stejný klid kdyby jim bylo 60+ anebo kdyby měli sníženou imunitu, jako třeba onkologičtí pacienti?

Nejlepší odpověď
da ny

Co si o nich myslím:
Ten, kdo na celkovou situaci pohlíží s vtipem se jistě s chřipkou (Covid19) nepotká 🙂
Vždy, když jde do tuhého, vymýšlejí Češi vtipy. Takoví jsme.
Také se s úsměvem podivuji, jak lidé dokáží blbnout, panikařit, zmatkovat.
Vykupovat obchody.
Na druhé straně, bezohledně a nezodpovědně trávili prázdniny v Itálii.

@ Malvina Informací je všude spousta. To co potřebujete vědět, neustále opakují všechny TV. Můžete poslouchat z 1. Ruky tiskové konference vlády na ČT2 apod.
Přijdu do kontaktu s mnoha lidmi i důchodového věku (70+, 60+, 80+).
ŽÁDNÝ NENÍ VYSTRESOVANÝ. 90ti letý soused (upovídaná veselá kopa)
se těm panikářům směje též.

Další odpovědi
Hlada

Jsou to mí sympatizanti a rád si s nimi vyměňuju obrázkové vtipy.

Edison

Už Reinhard Heydrich o češích říkal, že to jsou „smějící se bestie“. Čemu se divíš? Nakonec… stačí si přečíst pár ne nevýznamých českých děl… prostě to jsme my, Češi.

led

Je smiech a smiech a napriek tomu sú to rôzne pojmy.
1 – Smiech (záporný) ako vysmievanie sa vzniknutej situácii
2 – smiech (kladný) ako obranná reakcia na vzniknutú situáciu. Nie nadarmo sa hovorí, že smiech vie byť aj liekom.
len si spomeňte na Haška ako jeho Švejkové príbehy a mylienky pomáhali ľuďom aj v ťažkých situáciách. „Je zaujímavé, že ľudia potrebujú radu pre život a že väčšina sama nemyslí, ale čaká na hocijakú radu.“

PS.
vyznávam humor aj v ťažkých situáciach, napriek tomu, že mám 60+ a žijem rada.

Rokio

Není to od nich hezké. Je to vážná věc. Měli by se stydět.

Humor, satira a ironie patří například do hospody (nebo do jiného stravovacího podniku), na posezení s přáteli, nebo na banket.

Podle mě už je lepší poveselit se na pohřbu, kde je to mrtvému už jedno, než dělat si legraci o koronaviru.

Malvína

Nerozumím tomu. Přijde mi to velmi hloupé. Já se zpočátku nestresovala, ale ani neposmívala. Nicméně situace se horší, už mi to nepřijde vůbec sranda. Bohužel, najít přínosný článek nebo informace celkově je problém. Mediální masáž je velmi silná. Je mi líto důchodců, kteří tomu věří, jsou vystresovaní a v panice vykupují obchody.

mosoj

Bezohlednost a sobeckost prolezla celou společností. Je s podivem že mnoho lidí ještě nepochopilo vážnost situace. Dnes Merkelová řekla, že se v Německu očekává 50 mil onemocnění. Kolik si myslíte že bude u nás?
Co budete říkat až přijdete o peníze díky krachu ekonomiky?

Malvína. Mně tě vůbec není líto. Počkejme si ještě chvilku.

Kryšpín

Jen mu to dopřejte atˇ se směje, když pro něho přijde zubatá tak jej možná smích přejde.

Malvína

mosoj: Proč bys měl litovat mě? Nebuď dotčený, že jsem použila slovo “důchodce”. Že ty jsi dobře informovaný neznamená, že jsou na tom stejně i tví vrstevníci, a přestaň chytat za slovo!!!