zjentek

Co přesně vyjadřuje anglická fráze „go your tail“?

Aha, pardon, tak to byl překlep, fráze zněla Got Your Tail.

Nejlepší odpověď
Savier

Překladač na mě vyplivl – „Jít za ocasem“
Hmm. Za jakým asi ocasem 😉😉😋

Další odpovědi
quentos

Obávám se, že taková fráze neexistuje. Nebylo to trošku jinak? Nebo nebylo něco ještě před tím / za tím? Kontext?

Edit: Tak to už jo.
Málem jsem se nechal zmást frází „get one's tail (somewhere)“ – někam fofrem mazat, ale naštěstí jsem si vygooglil, že jde o písničku, a musel si přečíst celý text, abych pochopil, co tím myslej.
Proto říkám furt – kontext, kontext, kontext! V té písničce je to totiž doslova – „držíme tě za vocas“ (a tedy nemůžeš se nikam hnout / nic dělat).

aliendrone

Můj tip je, že jde o ekvivalent českého „jít rovnou za nosem“. 🙂
Quentos již poznamenal, že může jít o kontext, takže je možné i jít tam, kam tě „ocas táhne“, tomu JISTĚ rozumíš, nemusím vysvětlovat. 😉 😁 😁

da ny

tail [teɪl]

  1. ocas, ohon, oháňkabe on sb's tailbýt komu v patách, být v závěsu za kým, pověsit se komu na patytail finocasní ploutevlet.tail assemblyocasní plochy
  2. zadek, konec auta ap.tail lifthydraulické (nakládací) čelo korby vozidla
  3. šos kabátu
  4. tails frak
  5. hovor.soukromý detektiv, očko na sledováníhave/put a tail on sbdát koho sledovat, nasadit na koho očko
  6. astron.chvost komety

quentos

To si ve slovníku umí najít každej… bohužel frází se ten význam úplně mění.

zjentek

Je to jen název kanálu na YT 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Aliene, však jo, NÁSLEDUJU, neboj, kukej, tohle se ti taky bude hódně líbit>>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=w3jDGl6cdTQ
(a jak ne tak už tě FAKT LITUJU bo už ti není pomoci tohle je univerzál to se líbí ÚPLNĚ VŠEM!) 🤪😃

(Upozorňuji že je NUTNÉ [!!!] vidět video CELÉ, zejména pak po třetí minutě!)

zjentek

…Předpokládám, že „něco takového“ by i manželka/přítelka musely ZÁKONITĚ odpustit! 😁😁🥱