Knightkeepto

Co je za básnický prostředek „Nahý oběd“?

Mám takové dilema, co je to za básnický prostředek… Metafora? Personifikace?
Nebo něco jiného?

Nejlepší odpověď
annas

zkuste si vysvětlit, co považujete za nahý obě.d. Nahý člověk je snad jasný,

Stejně tak, co je personifikace, metafora, metonymie. Z jiného pohledu , tedy kontextu může jít o alegorii, hyperbolu. ironii, Který prosstředek ve skutečnosti odhaluje vnitřní nahodu, tedy duši člověka. Je víc možností, když neznáme dílo.

Ale uvědomte si, že jde o název prozaického ídíla, takže nejde o básnický prostředek ale o umělecký jazykový prostředek.

Ale domnívám se, že to není těžké. Je mezi vnější či vnitřní podobou nahého člověka a talíře podobnost, nebo spíš nějaká souvislost.

Jinak poradíme, případně zkontrolujeme, ale školní úkoly nevypracováváme.

Další odpovědi
quentos

Nemůžeme poradit, dokud neznáme kontext.

Alesh

To ti řeknu zcela přesně, co to je za prostředek… „ptákovina“. 🙂

Knightkeepto

Nahý oběd je dílo Williama Burroughse.
Geniální román na hranici snesitelnosti

quentos

To bych si taky vygooglil. To pro kontext nestačí. Nevíme, co k nahému obědu přirovnává či proč se dílo tak jmenuje.

Knightkeepto

Tak si to vygooglete 🙂