zjentek

Co je to chlupatina?

Nejlepší odpověď
annas

Já znám jako název pro umělou kožešinu s dlouhým i krátkým vlasem, která se dává bna gauče či křesílka jako ochrana. Jinak také leskymo
Vše je příjemné na omak,.

Jinak obecně je to cokoliv, co je chlupaté, nebo třeba i malý " chlupatý" pejsek. takže někdo používá i pro čepice z kožešiny, některé mají chlupy, nebo límce z kožešiny atd. ´´

Další odpovědi
nyjono

Většinou nějaká chlupatá deka.
Tedy deka s delším chlupem, vlasem.

Gonfaloniér

Kožešiny. Pravé i umělé. Patří sem třeba i ovčí vlny, takže nejen přímo chlupaté deky.
Př. chlupatiny: https://www.deco-style.cz/Dekoracni-chlupatina-bila-d3388.htm

Lze to použít i hanlivě, ale nebudu psát na co. Viz Vrchlický a jeho sprosté perličky.

Pepa25

Tento výraz jsem viděl použit pouze v básni Rytíř Smil. Z kontextu daného verše je myslím jasné, oč se jedná, proto nebudu odpovídat.