Otazník123

Co dělat, když jsem dostal nápad, který by zlepšil uživatelské prostředí na sociální síti?

Napadl mě takový zlepšovák na Facebook nebo jinou sociální síť v oblasti přidávání fotek. Jak může člověk svůj nápad uplatnit? Např. koho kontaktovat, kam napsat apod.? Pokud by se můj nápad ujal, můžu z toho mít peněžní zisk?

Nejlepší odpověď
jiy66583

Společnosti jako FB či Google si s největší pravděpodobností váš nápad nekoupí, ale přivlastní si ho a bude dělat, že takový e-mail nikdy nečetla. Má-li člověk nějaký nápad, měl by ho zrealizovat na svém projektu. Ale společnosti takových rozměrů se těžko budou věnovat „zlepšovákům“. Všechny tyto společnosti mají většinou nějaký svůj plán tzv. roadmap, a když ne, tak si vždy mohou prohledat internet, co by lidé potřebovali. Většinou k tomu slouží různá komunitní fóra atd. Myslím, že něco takového má i FB, ale peněžní zisk v tom pro tyto lidi opravdu není.

Další odpovědi
CTTON

Nelze dělat vůbec nic.

Hufnágl

Každý jde jenom za ziskem (já taky)! Ale nevím, jak chceš vylepšit vkládání fotek, když už je vše vyřešeno.

Pepa25

Předpokládám někde přes Facebook For Developers, ale našel jsem jen možnost reportovat bugy … Řekl bych, že chtít hned zisk není úplně reálné.

Zdroj: https://develo­pers.facebook­.com/support/bug­s/

Otazník123

Hufnágl: Né přímo vkládání fotek. Když se ale fotka vkládá je tam možnost přidat různé filtry apod. Tak tam mě napadl takový designový zlepšovák :D Je to ale jenom taková blbost, spíše mě to zajímalo i tak obecně, jak může člověk uplatnit svůj nápad v této oblasti.

jiy66583

V tomhle ohledu nemá uživatel moc možnost jak ovlivnit funkce některé platformy, čí jen měnit detaily jako design. Svou odpověď jsem ještě editoval a uvedl jsem zdroj s centrem nápovědy kde lze FB kontaktovat: https://www.fa­cebook.com/hel­p/feedback ale z neznámého důvodu mi uživatel/bot quentos vrátil původní verzi.

Hufnágl

Quentos ti nevrátil původní verzi, jen opravil obrovskou chybu, která je nepochopitelná pro mnoho uživatelů:… Má-li člověk nějaký nápad, měl by ho zrealizovat na svém projektu.

  1. …Má-li člověk nějaký nápad, měl by ho zrealizovat na svém projektu…
  2. …když ne, tak si vždy mohou prohledat internet, co by lidé potřebovali…

Hufnágl

Odpověděl ti jiy66583