CTTON

Způsobuje tvrzený plast rakovinu?

Myslím tím jeslti se když tam se něco vaří nebo je něco položené, zda se uvolňují rakovinotvorné látky z toho.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jediné plasty, z nichž se něco uvolňuje, jsou naopak měkčené plasty. Nejznámějším případem byly pytlíky na mléko – měkčené PVC. Tam byly jako změkčovadla použity ftaláty, které se extrahovaly do kapalin obsahující tuky, tedy i do mléka. Dibutyl- nebo dioktylftalát je sice zdraví škodlivý, ale ne karcinogenní. Používání měkčeného PVC pro takové účely je už ovšem zakázáno.

Další odpovědi
elkon

Nesmíš ho jíst moc.

Drap

A to tě napadlo jak? Je to něčím potvrzené, nebo jen jedna paní povídala?

Vojta24

Plast asi ne, ale každý správný konspirátor ví, že rakovinu zaručeně způsobuje jakékoliv očkování, keramické zubní plomby, televizory, modře svítící počítačové myši, COVID-19 a mobilní sítě páté generace 🙂

Že ty se chystáš doma v kamnech zatopit plastovým vytříděným odpadem ty jeden mazaný šibale ? To bych s ohledem na jedovaté výpary skutečně nedoporučoval 🙂

Jinak při pokojové teplotě a dokonce ani při ohřevu v mikrovlnce se ze plastů do potravin nic neuvolňuje.

mosoj

Ano, fenolformaldehydové pryskyřice to uměly a stále umí. Viz umakart , Trabant a bakelit! Kolik rodin má doma ještě kuchyňskou linku či celé kuchyňské jádro z umakartu? Myslím si, že stále ještě hodně.