xiperio

Je zjevení Panny Marie či jiného svatého pravda, nebo výplod fantazie?

Z minulosti se dozvídáme napříč celým světem o různých zjeveních. S nástupem moderní techniky (kamery, foťáky v mobilech) jakoby ustala. Není to divné?

Nejlepší odpověď
anonym

Co je na tom divnýho?

V minulosti Zeus zapálil obydlí těm, kteří se mu znelíbili. Dneska to už ustalo a je jen bouřka. Není to divný?

Další odpovědi
Zvidatel

Neustalo, bylo pár „zázraků a zjevení“ i v minulém století, dokonce na konci. Jestli i v tomhle století nevím, ale možná jo. Nějaká socha plačící krev, vznášející se socha, zjevení.
Křesťanství vzniklo hlavně směsicí různých náboženstvá starověku. Nejvíc staví na judaismu, pak něco málo svého a zbytek si vypůjčilo do pradávných starověkých náboženství – dnes už mytologií. Zázraky a lidi konající zázraky byli původně v Řecku – odtud to křesťanství převzalo – kde těmito schopnostmi oplývali různí známí mudrci, básníci, věštci z temného a archaického období, kde tito lidé konali různé divy, jako i oživování mrtvých a plno jiných zázraků. Na rozdíl od přímé mytologie z dávnějšího starověku a pravěku, kde se takovýchto osob vyskytuje velká spousta, byla existence těchto lidí prokázána, buď jinými lidmi nebo sebou samými – protože sami psali nebo něčím dějiny tvořili. No, takže tito lidé konající zázraky existovali nebo jsou pololegendární, spekulovat se dá jen o těch jejich zázracích. Hodně známý je třeba i Pythágoras. Známý je hlavně jako matematik, ale byl to hlavně filosof, kněz, a také astronom, mystik, věštec aj. Thalés je taky známý a udělal hlavně pár předpovědí, ale u něj to třeba nebyly zázraky ale spíš matematické výpočty a logické odhady.
Ferdýkés je taky celkem známý a ten má na kontě taky dost zázraků. Ale těch osobností bylo víc.

Ale když pomineme křesťanství a jeho nějaké zjevení, tak duchové a různé takové příhody bývají zachycovýny poměrně často, třeba na bezpečnostních kamerách, jak se hývá stolička, stůl, nebo jak tam letí spousta věcí, dokonce i nějaké záře, duchové, i na fotografiích nejen na videích. A takových je vždy za rok několik. Kolikrát se to dostává i do zpráv.

EKSOT123

Zjevení neustala, je jich možná víc než ve středověku. Třeba jen na Slovensku je to docela aktivní na více místech. Turzovka pomalu utichá, ale myslím jsou odtud i nějaké fotky. Zřejmě pokračuje nejvíc známá Medžugorie, a asi je toho víc. Ale sama církev je k těmto zjevením opatrná a většinou se v tom moc neangažuje. Zjevení často bývají jen pro danou osobu, ostatní je nevidí. Takových přímých takřka důkazů, jako bylo Guadalupe nebo sluneční zázrak ve Fatimě moc není.

Drap

Ne neni.

Arne1

Ta zjevení se moderní techniky bojí, to je evidentní.

Vojta24

Lidem se pořád něco zjevuje, jen už prostě nejsou tak naivní a dnes už tomu nepříkládají žádný nadpřirozený původ. Jen nad tím mávnou rukou se slovy „neměl bych tolik chlastat“ (případně fetovat) 🙂

Racionální člověk když na bezpečnostní kameře vidí záři, napadne ho že někdo rozsvítil světlo, jen magor v tom vidí ducha 🙂