ZuLeona

Zdravím všechny, poradíte prosím – jak na slimáky na zahradě? Jak se jich nejlépe a nejrychleji zbavit?

Odpovědi
elkon

Vynikající je ekologický přípravek Desimo Duo. Kolem záhonu nasypete přípravkem malou cestičku a ráno jen seberete slimáky. Další den už je jich jen několik a pak už se neobjeví. Byli jsme mile překvapeni, že to funguje.
Třeba zde: (https://www.lev­nepostriky.cz/pri­pravky.proti.skud­cum/insektici­dy.akaricidy/de­simo.duo), ale mají to např. i v Hornbachu.

Drap

Lze použít chemické přípravky, dále rozdrcené skořápky od vajec, dát do země plechovky, rak aby otvor byl rovnoběžný se zemí a do nich trošku piva, rostliny zabezpečit ohrádkou z měděného plechu , pořídit si indické běžce a spousta dalších věcí. Nejefektněji však funguje ráno si přivstat a slimáky jednoduše sbírat, sbírat a sbírat. Chce to však provádět každý den.

Milunak

Skvěle fungují granule Ferramol, stačí je nasypat kolem rostlinek a zalít. Granule nabobtají a slimák je sežere, zaleze a uhyne. Je to rychlé a účinné.

Luiza

Souhlasím, zkoušela jsem toho na slimáky vícero, ale tyto granule jsou spolehlivé a za pár dní od nich máte klid www.bauhaus.cz/ne­udorff-pripravek-proti-slimakum-ferramol-31722544