kuba007

Co vše je potřeba pro získání dioptrických brýlí?

Zařízení dioptrických brýlí

Co vše je potřeba pro zařízení dioptrických brýlí? Je lepší si zrak změřit přímo v optice a následně v ní rovnou zakoupit brýle, či je lepší řešit toto přes obvod.lékaře a žádanku na oční? A co pojišťovna, co vše proplácí?

Nejlepší odpověď
nyjono

V Optice nyní většinou mají ordinaci oční lékaři. Není potřeba to řešit přes praktického lékaře.
Jen si projdi nějaké reference, není oční lékař jako oční lékař.
Všude se najdou lepší i méně lepší.
Potřebné brýle není nutné kupovat v té optice, ve které je zrovna ten doktor. Mohou tam poskytovat nějakou slevu. Můžeš si je podle doporučení koupit ve kterékoli jiné prodejně optiky.

Další odpovědi
JájsemRaibek

V optice je optik, u očního je lékař.Jen lékař může vystavit recept na brýle a na základě receptu hradí něco pojišťovna.
Pokud obejdeš lékaře a zajdeš rovnou do optiky, probíhá vše stejně, jen si vše zaplatíš sám.
Od lékaře, resp. receptu máš nárok na příspěvek na brýlovou obroučku-cca 150Kč a na skla v základním provedení-tedy ne odlehčená atp..

ivzez

Poprvé bych poradila jít na oční oddělení,
bývá lépe vybaveno než optika.

miroslav.bk

Na ocni netreba, zrak zmeri i v optice (vetsinou zdarma). Zadanka tedy netreba.
Co se tyce proplaceni bryli pojistovnou, proplaci se „par korun“ (v pomeru k cene bryli), takze to za to (cekani u lekare kvuli zadance) vetsinou ani nestoji.

Edison

K návštěvě optika netřeba doporučení… Ale není důvod… rovnou v obchodu si to nechat změřit a udělat brýle… nic za to vyšetření neplatíš, je to vše v kupě, vybavení stejné…

Brblal

Já bych šel na oční oddělení v okresní poliklinice, tam je vźdy zkušený oční lékař, podívá se mi na oči a dá mi něco přečíst na světelné tabuli jedním a druhým okem (na té tabuli jsou písmena od nejvétšich po malinká, dále mi může zkusit zrak na blízko a vnímání barev (mají na to kartičky, např. jedna tabulka se mi jevila jako mozaika, nic jsem na ní neviděl, přitom tam byly znamení jen malou změnou barvy – já to neviděl tyto malé rozdíly barev).

mosoj

Součástí očního vyšetření vedle dioptrického +,–, je i vyšetření očního pozadí, nitroočního tlaku, či očního nervu a astigmatismu. Teprve potom lze odpovědně napsat brýle a to u optika neudělají.

Příspěvek na brýle od pojišťovny je méně jak symbolický!!

Kajoch

Pokud máš na každém oku stejný počet dioptrií, lze brýle zakoupit za pár korun třeba v hypermarketu­.Musíš ale počítat s tím,že budou čočky plastové a moc dlouho nevydrží.Ovšem kvalitní z optiky se skly jsou zase nehorázně předražené,takže záleží na tobě,čemu dáš přednost.

Kepler

Raibeku, máš pravdu, ale netýká se to brýlí na čtení (dioptrie +). Ty si můžeš zajít koupit za 50,– třeba do Kauflandu.

JájsemRaibek

Ano, ale má to jeden háček. Pokud nemáš obě dioptrie stejné, tak koupíš brýle se stejnými dioptriemi na obě oči, což není dobré buď pro zdravější oko nebo pro to nemocné. Sice „lépe“ vidíš, ale namáháš to druhé oko, což za nějakou dobu poznáš tak, že budeš muset kupovat jiné brýle.

Edison

Ani brýle na čtení by se neměly podceňovat a kupovat kdejakou univerzální patlaninu… Kvalitní brýle prostě jak rohlík nekoupíš. A to platí obecně, ne jen o těch na dálku.

Arne1

… s rizikem, že optická osa nebude přesně podle tvých očí. A taky nekoupíš brýle s odlišnými dioptriemi na obou očích.

Kepler

Může být. Nejlíp si vyzkoušet vše na místě.

Edison

Tohle si fakt nevyzkoušíš. Brýle chtějí odborníka. Jakákoli jiná řešení jsou spíše jen zamaskováváním potenciálních problémů.