hapiky

Zapamatovali byste si nejdelší název obce v Evropě a zřejmě i na celém světě?

Llanfairpwllgwyn­gyllgogerychwyr­ndrobwllllanty­siliogogogo

Nejlepší odpověď
marci1

V češtině úplně normálně: „Kostel Panny Marie v roklině bílých lísek poblíž prudkého víru a kostela svatého Tysilia u červené jeskyně “. 🙂

Další odpovědi
quentos

Asi ne a ty to máš taky blbě, na konci není …gogogo, ale …gogoch.

Justin1

Ne, tohle jméno bych jako heslo raději nepoužíval, pokud bych neměl dost času se ho po částech naučit. Mnohem příjemnější k zapamatování by byl takový Grzegorz Brzęczyszczykiewicz (zkuste si ho najít na YouTube).

Vzpomínám si, že když se kdysi v televizi vysílaly Hry bez hranic, tak se jednou tahle obec účastnila. Naši komentátoři označovali soutěžní tým z téhle obce jako družstvo z Gogogochu.

V jízdních řádech se tato obec označuje jako Llanfair PG.

RyuzakiKate

S nějakou mnemotechnickou pomůckou, proč ne. Když si na paměťových soutěžích musí zapamatovat, jak jde po sobě balíček karet během pár minut a podobně, tohle by účastníkům takové soutěže jistě nečinilo problém… Ale já se rozhodně nenudím, abych si něco takovýho chtěla cpát do hlavy :)

zjentek

Ne.

paul1

Určitě teď už ne, ale v mládí snad ano. Kdysi jsem uměl nazpamět nejdelší název místa na světě:

Zdroj: https://www.gi­gaplaces.com/mis­to-nejdelsi-nazev-mista-na-svete/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

JO, chybí tam na konci ještě ch