MC Hujer

Jak na hlenitý kašel?

Zdravím lidi, už asi dva týdny mám kašel nejdřív to bylo docela v pohodě ten první týden, ale teď už tenhle druhý týden se to nějak rozjelo k silnějšímu kašli, zašel jsem si samozřejmě i ke svému lékaři tam mi předepsali Erdomed prý je to k odhlenění k tomu kašli a druhý Codein ten užívám na noc než jdu spát. Ale mám ještě takový problém už je to asi třetí noc co mě ten kašel vzbudil a je to tak že vykašlávám vždy ty hleny ale ten kašel je tak silný že se na tom začínám i dusit a prostě už nevím co dělat abych se přitom nebudil a nedusil se, a když jsem dnes opět zašel ke svému lékaři tak tam byla sestřička co mi řekla že tam pan doktor není že mám dále užívat ty léky atd že oni s tím nic jinak neudělají, takže vůbec teď nevím co mám dělat abych se toho zbavil co nejrychleji, piju i samozřejmě pruduškový čaj co by měl tomu pomáhat ale zatím to tak nevypadá, nemáte někdo nějaký skvělý tip jak se toho zbavit? Budu moc rád za odpovědi.

Odpovědi
elkon

Tak zajděte na pohotovost. Aby to nakonec nebyl černý kašel.

quentos

Cibuli – denně ve všech formách včetně šťávy s cukrem (recept na ni už jsem tu psal, použijte lupu). Nejdřív se kašel naoko zhorší (to proto, že cibule začne účinkovat – je to přírodní antibiotikum), ale pak odejde.

Net Chain

Zdravím, pokud kašel a symptomy přetrvávají nebo se zhoršují, je důležité vyhledat opětovnou lékařskou pomoc. Může se jednat o bakteriální infekci, která by vyžadovala antibiotickou léčbu, nebo o jiný zdravotní problém, který vyžaduje další vyšetření. Mezitím pokračujte v užívání předepsaných léků a průduškového čaje. Zkuste také udržovat vzduch ve vašem bydlišti vlhký pomocí zvlhčovače vzduchu, což může pomoci zmírnit dráždivý kašel. Dále se snažte dostatečně odpočívat a pít hodně tekutin. Pokud se příznaky nadále zhoršují, neprodleně vyhledejte lékařskou pomoc.