annas

Začíná skutečné stáří až tehdy, kdy si je člověk připustí, a nepočítá roky v životě? Přece jde o život v letech.

2. část otázky – Lincolnova slova

https://azcita­ty.cz/citaty/a­braham-lincoln/3/

S oblibou se říkává, že věk je jenom číslo a záleží hlavně na tom, na kolik let se každý z nás cítí..

Spočítejte psy na obrázku a zjistěte, jaký je váš mentální věk
https://prosvet­.cz/spocitejte-psy-na-obrazku-a-zjistete-jaky-je-vas-mentalni-vek/

Dovíte se, ,zda jste příliš infantilní nebo naopak příliš zkušení na to, jak dlouho jste na světě. Možná se o sobě dozvíte něco, o čem jste neměli ani ponětí.

Garantujeme, že je test spolehlivý a zaručeně určí váš mentální věk přesně. Vyzkoušejte ho a sami uvidíte, jak je přesný.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Kdy začíná „skutečné stáří“ netuším, ale věk není jen o stavu mysli či jak kdo se sám vidí. Zatím jsem tedy na to s tím stářím nepřišel, ale již vím, kdy KONČÍ MLÁDÍ. Přesně v okamžiku, kdy zjistíte, že „už to není co to bývávalo“.

Navzdory své věčně zamrzlé pubertě prostě CÍTÍM, že kolena už nejsou OK, zrak se horší, celkově fyzická kondice jde do kopru. A to pro jistotu nebudu zmiňovat sex, abych se náhodou sebelítostně nerozplakal (tohle alieni NESMÍ!) s ohledem na to, co bejvávalo. :(

Další odpovědi
led

Trochu si prispôsobím starú mudrosť vekov:
"Človek je tak starý, akým sa cíti, ak pritom nepočíta prežité roky a nehľadí na bolesti, ktorými trpí. "
Občas s prekvapením zisťujem, že už asi nie som najmladšia, keď mi v autobuse uvoľnia miesto.

Ametyst

To je zajímavé, že naše báječná medicina připomíná seniorům, že jsou přece staří, tak co snad od doktorů čekají za pomoc…velmi humánní instituce, tohle zdravotnictví.

Dvorní šašek

Samozřejmě. Člověku je tolik, na kolik se cítí. Věk je pouze nic neříkající cifra. Každý jedinec může ovlivnit, jak silný psychologický vliv bude mít na vnímání svého věku. Jistě, s každým věkem přicházejí určité aspekty, avšak to není ve sporu s tím, že přístup každého se liší.

Drap

Je to jen číslo, ale každý to vdí jinak a i jinak počítá. Je pravda, že roky s přibývajícím věkem jsou velmi rychlé, taky občas už člověk přemýšlí, kolik mu ještě zbývá, co vše by ještě mohl stihnout. Záleží zřejmě na duševní i tělesné kondici. Někdo se projevuje jako starý ještě za mlada jný má ještě v pokročilém věku nápady jako kluk. Někdy se mi zdá, že takové hovadiny jako dnes mne nenapadaly ani jako kluka.
Spočítal jsem i všechny psy, ale podle vysvětlení je mi proti skutečnému věku pouze zhruba polovina, Jen nevím, zda je to dobře, nebo špatně.

zjentek

Určitě, souhlasím.

(Napočítal jsem osm pejsků.)

Filip84

Psů jsem napočítal 6, je mi 38, no tak to odpovídá.

Fysický věk je objektivní, arciť mezi „opotřebením“ jednotlivých jednotlivců jsou značné rozdíly, dané životním stylem. Buď jak buď, přírodě nikdo neuteče, kosti stárnou, vlasy pomalu ubývají (a nemusí jít o plešatost, stejně jich pomalu ubývá), šedivíme, zuby nejsou to, co zamlada. U všech.

Jiná věc je, jak jsme na tom mentálně. Nemusíme být infantilní, nebo naopak senilní ve dvaceti, to o tom není. Je to o tom, jak se díváme na svět kolem sebe. Doporučuju přečíst knihu Davida R. Hawkinse Vzestup po úrovních vědomí. 🙂

aliendrone

Ametyst>>> Jsem zvědaff, JAK se naše zdravotnictví vypořádá s brzy nastoupivším dalším kolem covidhysterie. Přeci jen je to respirační choroba a chřipkové období už tu bude coby dup!

Takže s ohledem na seniorům dosud doporučované vyhýbání se prochladnutí (oslabení organismu vedoucí ke snadnější nákaze) NEBO vláda úředně covídek zruší, aby se netopilo přes míru? Počítám ale, že to pro pětiprolhanici nebude velké dilema, ti už zpytlíkovali onačejší hrůzince. ;) :)

Já bych VĚDĚL jak se fajně zahřát (vyžadovalo by to ovšem tvoji SPOLUPRÁCI ;) :D), ale viz má odpověď – už to není, co to bývávalo. Ještě abychom mrzli, takovou hanbu bych NEPŘEŽIL! ;) :D :D

led

Ľudia veľká udalosť, v tme zapadajúceho Slnka kozmický príšelec aliendrone priznal, že stárne a „už není co bývával“.

aliendrone

led>>> Ó nad Helenu krásnější, Penelopu věrnější etc., etc., co nadělám. Ale ještě stále dokáži alespoň prskat slinu jedovatou skoro stejně, jako Vaše v dýmající dryáky, které podezřele bublají v kotli ve Vaší chýši hluboko v mokřadech. TAK BACHA! ;) :D :D

led

aliendrone, na kolená doporučujem kvalitné mazadlo, názov neudávam, aby to nebola reklama.
Podľa slovenských médií, zjavne ste dlho neboli na Slovensku, mlsné medvede sa vraj premnožili chutia im aj slovenskí domorodci. Ale také medvedie mazadlo na hrdzavé kolená… to už je čosi…