Kryšpín

Vypuštěný letecký petrolej RID – ADR nad ČR se vypařil anebo pomůže proti škůdcům?

Na př. proti mšicím na zelenině neb i jiným škůdcům i když to bylo jenom malé množství asi 110 tun jeden expert měl názor že se ve vzduchu vypaří další, že to dopadne na zem jako neškodný poprašek pro životní prostředí.

Nejlepší odpověď
novkladislav

Vše je v pořádku, letadlo bylo německé a nikdo na palubě nepil z plastového brčka. Za ekologickou katastrofu by to bylo označeno jen v případě, že by ten kerosin vypustilo letadlo ruské 😁

Další odpovědi
Hlada

Vůči objemu atmosféry je to naprosto bezvýznamné znečistění, které se navíc větrem rozneslo na tak velké území, že si troufám pochybovat o tom, že by někdo někde dokázal něco naměřit. Zprávu vnímám kladně, protože se pilotům podařilo dostat letadlo na zem ve zdraví a bez dalších škod.

Alesh

Zdánlivě obří množství, odpovídá to cca 140 tis. litrů, tedy asi 700 dvousetlitrovým sudům. Já teda nezaznamenal, že by na mě něco nestandardního kapalo z nebe, ani nikdo nic takového nehlásil. Čili asi to opravdu nebude žádná tragédie, jak se to mnozí snaží interpretovat.

cochee

Když se něco vypaří, tak to nemůže dopadnout na zem. Co? Nebo máš jiný názor?

Kryšpín

Není to tak hrozné je to pouze hořlavina 3 tř.
Nebezpečí při vdechnutí 1 – H304
dráždí kůži 2 – H315
toxicida 3 – H336
nebezpečí pro vodní zdroje 2 – H411
způsobuje ospalost a závratě