autacek

Vyplatí se dnes ještě těžit bitcoiny?

Nejlepší odpověď
NoFear

Bitcoiny se nějak nezabývám, ale co jsem slyšel, tak těžba už se dnes moc neoplácí. Jakože spíš vůbec ne. Záleží možná na státu (a ceně elektřiny – ale většinou se to moc neoplatí.. a kdo má levnou eletřinu?).
Čím víc se čas posunuje dopředu, tím se snižuje možnost výdělku tímto způsobem. Dnes se na tom spíš prodělá, zařízení je drahé, trvá dlouho než se ti vůbec vrátí to, zač jsi ho koupil a to ještě musíš odečíst náklady na elektřinu a další. A ty zisky ani nebývají nic moc a nebudou nějak přibývat (spíš snižovat). Už pár let (dva tři) se to skoro vůbec neoplatí a v dnešní době…
Do toho bych nešel.

Další odpovědi
Tomáš1234

Ano, jinak by to přece nikdo nedělal. A tím by Bitcoin skončil (protože těžaři defacto zajišťují chod sítě).

Drap

Někomu ano, jinak by to přece nedělal.

JežíšKristus

Obecně řečeno ne.

Pokud máš továrnu v Číně vedle řeky, pak ano.

Jakub Tlapal

To je otázka, kterou si kladu skoro denně. Jendou se rozhodnu, že to zkusím, pak zase váhám, tak si to rozmyslím, a tak je to pořád dokola 😁 . Našel jsem si už několik článků o tom, Jak začít investovat do bitcoinu , takže teoreticky jsem připravený si myslím dobře, ale ta realita je vždycky někde jinde.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

NoFear

A ajkože ěžba přes mobil nebo PC, to vůbec… S těmi zařízení jo, ale takhle ne. To je prodělečné.