agentpv

Ve kterých případech v AJ vazba „some more“ znamená „ještě trochu“ a kdy „ještě další“, tedy 2 ks?

Can I have some more the potatoes. = Můžu dostat ještě trochu brambor.
Would you like some more coffee? = Chtěl bys ještě další kávu?

Nejlepší odpověď
quentos

Slecna007 evidentně nerozumí dotazu, ale to je její problém.

V prvé řadě je ve větě o bramborách nadbytečný člen.
Jinak dotaz je namístě: odpověď je totiž zcela jednoznačná, záleží na (ne)počitatelnosti daného podst. jména.
U nepočitatelných znamená some more „ještě trochu“, zatímco u počitatelných „ještě pár/několik/další“, tedy NE NUTNĚ přesně dva kusy. (Can you send me some more workers? Můžete mi poslat ještě pár dělníků? tzn. klidně i tři až čtyři)

dubraro: to není tak docela pravda, jde vždy o „malé“ množství. Např. ve výše uvedeném případu s dělníky nepředpokládám, že mi jich pošlou stovku, a u příkladu s moučníkem nepředpokládám, že ho bude chtít ještě kilo.

Další odpovědi
Slecna 007

Vždyť je to nesmysl. Oboje znamená to samý. Chci ještě brambory, chcete ještě kafe?

dubraro

Vždy to znamená „více o neurčené množství či počet“.