Lucyfer

V čem skladujete mouku?

Potřebuji radu.
Přijde mi, že snad do všeho mi vlezou, dostanou se, brouci. I do zavařovačky.
Pokud tam tedy už něco nebylo…
Ale celkově, máte nějaké tipy na nádoby (třeba BPA free, ze skla, či jiných materiálů), kam se v pohodě vejde celé kilo? Přesypané ze sáčku…
Můžete poslat odkaz. Hlavně prosím, abych věděla objem, jaký zvolit.

Děkuji

Nejlepší odpověď
Tomáš1234

Na mouku a jí podobné mám skleněné dózy s plastovým šroubovacím víkem – něco takového https://www.a­rok.cz/sklene­ne-dozy/doza-wallibuck-1-2l-skl-ph-vicko-mix-barev . A zatím bez brouků :D

Další odpovědi
paul1

Je dobré mouku před uskladněním v dóze přeosít. Tady máte odkaz na dvou stranách na různé dózy.

Zdroj: https://www.gas­trozone.cz/ser­virovani-catering/skladovaci-nadoby/ucel-1=na-mouku/

Kepler

Skladuji v plastové uzavíratelné dóze. Potřebný objem na kilo zjistíš stanovením sypné hmotnosti: zvážíš mouku nasypanou do nádoby o známém objemu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Lucyfer

Můžete napsat, jaký objem má ta nádoba, kterou máte doma vy? Posledně jsem kupovala 1,4 litru a bylo to málo. Tak bych šla raději na jistotu.