tendruhy

Uvolňuje plast v mikrovlnce nějaké nebezpečné látky?

Dobrý den, občas soupnu plastovou misku rovnou do mikrovlnky, neobtěžuju se to dát na talíř. Vím, že výrobci doporučují dávat dovnitř pouze keramiku, tak se chci se zeptat, jestli nahřívání plastu v mikrovlnce uvolňuje nějaké nebezpečné látky. Díky předem

Nejlepší odpověď
Edison

Jak který. Plasty určené do MW jsou k tomu uzpůsobeny. Faktem ale je, že je otázkou kvality, jak jsou stabilní.

Další odpovědi
da ny

Většina ano i bez MW (ta ničí hlavně vitamíny a minerály v ohřívaném pokrmu).
Mně jídlo ohřáté v MW nikdy nechutnalo. 12 let vůbec nepoužívám.
Jem některé speciální plastové lahve a nádobí je téměř bezpečné.

Jiří Bohumil

da ny – co se týče těch vitamínů a minerálů je nesmysl.
Ohřev v mikrovlnce ničí uvedené úplně stejně, jako jiný konvekční ohřev.
Viz odkaz.

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/bojite-se-mikrovlnky/

A přečti si rovněž odkaz k www.szu.cz v tomto článku.
Jde o státní zdrav.ústav a nejde tedy určitě o prodejce mikrovlnek, takže o reklamu.
My naopak používáme mikrovlnku už více jak 25 let na ohřev hotových jídel, případně rozmrazování (a to i v plastových nádobách).
Je to rychlé, praktické, úsporné a nikdy jsme nezaregistrovali, že by se pokrm chuťově nějak lišil oproti ohřevu na plotně.