jirka F

Uvědomujete si vlastně, že když se neoženíte nebo nevdáte, nikdo vám ve stáří nepomůže?

Otázka spíše pro svobodné.

Nejlepší odpověď
iceT

Ono to není jisté, že mi někdo pomůže, i když se vdám nebo zplodím děti.

Další odpovědi
Kepler

Mít děti s tím, že mi ve stáří pomůžou, je jen zbožné přání. Říká se, že rodiče se
můžou postarat třeba o 10 dětí, ale deset dětí se nepostará o rodiče. Asi tak.

da ny

Neuvědomuji.
Někteří lidé ovdoví, rozvádějí se….., co pakM?
Pomohou Vám v domě s pečovatelskou službou, v domově důchodců, v ODN, LDN. V domě na sociálním lůžku.
Ve stáří a případně v nemoci nemůžete počítat s tím, že partner Vám bude schopen/ochoten pomoci. Naopak, možná bude potřebovat Vaši pomoc. Nebo na pomoc budete odkázáni oba.
Pečovat o druhého 24 h denně není v lidských silách jedné osoby.

zjentek

No a teď si představ, že se oba manželé vzájemně spoléhají, že mu ve stáří pomůže ten druhý. To už pak být raději svobodný, že? (;(;(; (…„Jakože“ být sám člověka alespoň donutí se o sebe starat.)

Drap

Neuvědomuji

Rokio

Uvědomuji, a proto si přispívám na doplňkové penzijní spoření, spořím a investuji, abych ve stáří měl nějaké peníze a pak mohl žít v domově důchodců, případně v pečovatelském do­mě.

Menší část z investic mám na stáří. Většinu mám na byt pro mamku.

led

Neviem, ešte sa necítim stará, aj keď od štátu dostávam príspevok na prežitie vo forme dôchodku.
V súčasnosti je úplne jedno, či ste v páre, alebo sám, v súčasnosti, keď zostarnete a zaradíte sa medzi penzistov, stanete nadbytočnými pre dnešnú spoločnosť a preradia vás do kategórie neproduktívnych zbytočných ľudí. Mocipáni, ktorých mesačný príjem je vyšší než váš ročný dôchodok aj s dotáciami, vám „spríjemňujú“ život postupným odoberaním vašich výhod, zliav, ktoré oni považujú za chýbajúce v ich kapse. Dôchodci, bez ohľadu manželský stav, sa stávajú postupne škodnou s právom na… a nikto vám nepomôže.

quentos

Opět nesmysl, jako většina tvých otázek.