Kepler

Útok na dvojčata v N.Y. taky nebyl terorismus?

Podle Babiše to byl jen útok na zboží. Bohužel nás to stálo mrtvé. World Trade Center podle této logiky byl taky útokem na zboží, protože byl centrem světového obchodu. Zdá se, že se naše vláda úplně defekovala před Rusy (přeložím: posrala se).
https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/byvaly-sef-generalniho-stabu-prirovnal-ucast-ruska-na-vybuch/r~e2782­0389fab11eb9ca­fac1f6b220ee8/?ut­m_source=centrum­HP&utm_medium=new­sbox&utm_conten­t=A_zena&utm_ter­m=position-1&utm_campaig­n=Aktualne

Nejlepší odpověď
Alesh

Myslím, že Andrej vymyslel nový druh zločinu, resp. definici, kterou doposud žádný právní řád nejspíš nezná. 😉
Jo, ještě jsme zvědavej s čím vyleze Zeman… týden mlčení… asi potřebuje konzultaci s Moskvou. 😉

Další odpovědi
Speed77

Dvojčata – obří obchodní centrum plné lidí i bytů, tedy cílem byli lidé a onen americký obchodní symbol. Primárním cílem je destabilizace, vyvolání/zasetí strachu.
Útok na našem území byl na sklad, přesněji jen na zbraně, aby se nedostaly na Ukrajinu. Údajně také plánovali zlikvidovat je až po cestě nebo snad až na Ukrajině. Naneštěstí při tom zemřeli i lidé, tedy dalo by se to možná za teroristický čin označit. Ale neřekl bych.
Ale u terorismu nejde jen o lidi, civilisty. Nemusí jít jen o lidské, civilní obětí. I když jsou nejčastější.
Teroristé se obvykle netají a jde jim o zastrašení (civilů i státu/vlády), dokonce často o publicitu, vyvolání strachu a dosažení cíle, často vydíráním a zastrašením. U terorismu jde o chaos, jeho vyvolání, zničení, zabití nějaké osobnosti nebo nějakého symbolů, známého místa. Ale taky i zcela chaotické jednání, vraždění (na civilech, kteří jsou přímým cílem) – pro zastrašení. Většinou radikálního charakteru, zničení a prosazení konkrétní sekty, náboženství, ideologie a podobně.
Ruské jednání je spíš špionážní atak za účelem zničení zboží dodavatele pro jejich „nepřítele.“ Čistě mezistátní konflikty, neoprávněné postupy (to se nerovná terorismu). Špionážní operace za účelem zničit, likvidace (dodávky, čili zboží). Oběti zřejmě neplánovali, ale staly se. Každopádně nebyly cílem a určitě ne primárním.
Za terorismus to označuje tak leda Sobotka, protože „pochopitelně“ předpokládá, že to byl útok na něj a jeho vládu. Ale on na něco musí svést svou nepopularitu a politický debakl (ve vládě, v ČSSD, u voličů). Kdyby ne, nebyl by to pravý politik.
Pročti si různé definice a prvky terorismu. Útok na Vrbětice tomu moc neodpovídá.
Ale neznamená to, že je to menší sviňárna.

„Teroristický skutek je zde chápán jako množina vyjmenovaných činů, které mohou, svou podstatou nebo kontextem, vážně ohrozit chod konkrétního státu nebo mezinárodní organizace. V rámci vnitrostátních právních řádů se jedná o skutky, které byly spáchány s úmyslem:“ více zde: https://www.go­ogle.com/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=https://www­.mvcr.cz/cthh/cla­nek/definice-terorismu.aspx&ved=2a­hUKEwjdh_qTvIv­wAhUHt4sKHb7yD1EQ­FjAHegQIDhAC&us­g=AOvVaw2c6rWdiH­cNXYK4gU8TQROU nebo i na wiki.

https://www.go­ogle.com/url?sa=t&sou­rce=web&rct=j&ur­l=https://www­.bis.cz/teroris­mus/&ved=2ahU­KEwjdh_qTvIvwA­hUHt4sKHb7yD1EQ­FjAKegQIJhAC&us­g=AOvVaw0CB0Spym­lu3TiZ6I2zHhYx
Já proruský rozhodně nejsem a probabišovský taky ne. Ale v tomhle s Babišem souhlasím… když se na to díváme s pohledu definic a správného pojmenování.

aliendrone

Bez ohledu na politické pindy je jakýkoliv útok vedený nějakým státem na území JINÉHO státu válečným aktem. Třeba pouhé zadržení diplomata či jeho osobní prohlídka je regulérním důvodem k válce – v souladu s vídeňskou konvencí z roku 1815 a následující. Tudíž podle mne Vrbětice JSOU aktem státního terorismu s veškerými z toho plynoucími důsledky, to je neoddiskutovatelné. Pochopitelně POKUD za tím stojí Rusové. Ještě donedávna se tvrdilo, že Vrbětice vykazují silné znaky pojišťovacího podvodu, ale nyní je to NAJENOU zapomenuto.

Připomenu pár věcí a položím nějaké otázky, které by bylo vhodné napřed zodpovědět, abys nevařil jen z předhozených ingrediencí – výsledek takového vaření je ti asi jasný.

Exministr Petříček provařil, že se vědělo již DELŠÍ dobu o účasti GRU ve Vrběticích. Petříček sice už hází zpátečku, udělali na něj bububu > https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/jan-hamacek-vrbetice-rusko-cesko-vyhosteni-diplomatu_210418123­5_dok , což ale na věci nic nemění, NIC se nedělo, ticho po pěšině a zčista jasna furóre. Co tak najednou?

Na darku amíci spekulují o tom, CO se děje, protože údajně o víkendu byly strategické síly USA nějaký čas na stupni 2 bojové pohotovosti (mají celkem 5 stupňů, 5 = mír, 1 = globální termonukleární válka). Dvojka znamená otevřené šachty raktových sil a před prezidentem leží „atomový kufřík“. Tohle tady nebylo snad od dob Brežněva, POKUD je to pravda. Pochop, obyčejní amíci vědí kulový, kde je nějaká Česká republika a o Vrběticích nemají ani páru. Dávají to do souvislosti s Ukrajinou, s vyhoštěním ruských diplomatů, ke kterému došlo 2 dny před tím „našim vyhoštěním“.

Jo, jsou to jen spekulace, ale jestli je to pravda, tak možná Bureš jen skáče, jak se mu píská. Předhodím následující scénář > americko-ruské tahanice (jdoucí mimo nás) jsou účelově použity našimi kretény, kteří mají tolik másla na hlavě, že to snad ani více nejde. Vlezdoprdelkovsky doufajíc, že tím svého pána podpoří a potěší a zárověň si pomůžou tím, že odvedou pozornost od Dukovan, Covidu, Sputniku a dalších problémů degeši rozpoutali „kauzu“ a tím nechtěně přilili olejíček do ohníčku, o kterém moc nevěděli. Eskalace se vyhrocuje, poplašení Rusové (jak to asi z jejich úhlu pohledu vypadá nemusím rozebírat) přirozeně NEVÍ vocogo a MEGAPRŮSER je na spadnutí. Akce amíků je jasná – Čecháčci dostanou pojeb a rozkaz „zklidnit hormon“, takže záhada prudkého otočení kormidla by byla jasná. Tudíž by o žádně „nadělání do kalhot“ ze strany Burešovy vlády nešlo, naopak šlo by o poslušné „plnění spojeneckých závazků“, víš? ;) :D :D

Je to JEN MOJE SPEKULACE, nicméně bylo by zajímavé vědět, jestli v minulých dnech NÁHODOU nepožádal velvyslanec USA o mimořádnou audienci, to by MNOHÉ naznačovalo. ;) :)

Hele, není dobré dělat ukvapené závěry, zvláště v takových případech, jako je tento. VÍME PRD a i když zkušenosti velí, že pokud něco vláda tvrdí, je to humbuk, pokud ne vyložená LEŽ, tak to stejně nemusí vůbec nic znamenat. Lžou nám z oficiálních míst, lžou nám proruská média, lžou nám VŠICHNI. Tohle je jedním ze znaků dnešní doby – účelová manipulace s veřejným míněním. Již mnohokrát se to stalo, mnohokrát to bylo odhaleno – a CO? Pravdu mají vítězové, to je přeci známá věc. Takže já osobně (protože NEVÍM!) jsem zdrženlivý ohledně toho, vocogo.

Tohle je kára, ve které se JEN VEZEME a skutečná fakta NEZNÁME. Jisté je, že počínání vlády smrdí a stejně tak nepochybuji o tom, že Rusové by s prstem v nose byli schopni Vrbětice zpunktovat. Každopádně mne to nenutí (i kdyby na mém názoru v kontextu vůbec záleželo ;) :D) honem honem se přidat do tábora „rusovýbuchářů“ a ani do toho opačného. Což je PŘESNĚ to, o co tu jde. Odmítám prostě vřískat ať to či ono (dokud nebudu dostatečně spolehlivě vědět víc), jak si někde přejí. Mám svůj vlastní rozum a s tím už to nějak doklepu. :)

autacek

Útok na dvojčata bych raději neotvíral. Pas teroristy z letadla se najde v troskách a kam se fyzikálně ztratilo při pancake effect jádro budovy rychlostí volného pádu, také již nikdo neřeší, účel byl splněn.

Pepa25

Řekl to po jednání vlády po účasti BIS, takže to může být stategie (přece jen se rozhodli nezveřejnit detaily, takže raději trochu coufají). Samotné vyjádření ale nebylo vůbec vhodné, podstatně lépe by znělo „sice tam zemřeli naši lidé, ale vzhledem ke všem okolnostem to nehodnotíme jako státní terorismus“ než „byl to JEN útok na zboží“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Alesh: taky jsem zvědavý na další výblitek vlastizrádce. Asi vše potvrdí, jen co vzpamatuje z karlovarské kocoviny 😊

Ametyst

Vlastizrádné není mít hlavu v bruseli a prodat nás za mizerné euro? Ty už si zasloužíš odpočinek od České televize. 🙂

Alesh

Tipuju, že oba agenty navrhne na státní vyznamenání, neboť zabránili prodeji zbraní, kvůli kterým by nepochybně zemřelo víc lidí než u nás. 😉