jirka F

Uslyší mrtvý člověk svůj vlastní pohřeb, nebo jsou to jen babské povídačky?

Já myslím, že asi to není vědecky potvrzeno, ale přijde mi to jako zajímavé o tom mluvit.

Nejlepší odpověď
paul1

Těžko říct, jsou věci mezi nebem a zemí …

Další odpovědi
anonym

Na tuto otázku není lehké odpovědět, jak již bylo zmíněno, těžko říct, ale opravdu někdy můžou povídky tipu „jedna paní povídala“ mít nějaký hlubší skrytí smysl či logičnost.

da ny

Říká se, že každá duše zemřelého může být přítomna po dobu 48 hodin,
než odejde do Světla. Některé duše zůstanou (uvíznou). Z různých
důvodů a pohnutek (lpění na něčem, snaha někoho provázet/pomáhat,
aj.). Někdy je takovým zbloudilým dušičkám třeba pomoci odejít tam, kam patří.
Při „rozloučení“ farář k takovému odchodu duši nabádá. Nejvíce mne zaujal
postup během pravoslavného obřadu/rozloučení v ČJ.
Když připustíte, že jsou věci, mezi nebem a zemí, možné to je. :)

akaš

Zatím se odsud nikdo nevrátil, aby to mohl potvrdit nebo vyvrátit.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.