slavie

trvalý pobyt

Ctěla bych svému synovi,zrušit trvalý pobyt.Prosím o radu kde se to ruší,a jak správně postupovat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Milá slavie a večernice, tak lehké to nebude, jelikož to by potom mohl každý každého jen tak odhlásit.
Takže nejprve musíte dát návrh na MÚ na zrušení trvalého pobytu syna. To doložíte nějakým listem vlastnictví k bytu nebo nájemní smlouvou. Potom potřebujete oznámení majitele domu-bytu. Dále musíte prokázat, že se syn nezdržuje v místě trvalého bydliště.
Teprve poté zahájí správní orgán (MÚ matrika, evidence obyvatel) správní řízení na jehož konci může být rozhodnutí o zrušení trvalého pobytu vašeho syna a následný zápis nového trvalého pobytu. Pokud není, bude mu přidělen trvalý pobyt z moci úřední na MÚ.

Další odpovědi
vecernice

Myslím že se to ruší na obecním-městském úřadě.Stačí dojít a nahlásit to.Paní má takovou knihu,o evidenci obyvatel +si to dá do počítače,kde si to zapíše.Vám by měla stačit občanka .

standa

Hmm, tak snadné jak radí vecernice to nebude ☹

Aby bylo možné zrušit osobě záznam o trvalém pobytu, pak nejprve tato osoba musí legitimně pozbýt práva k užívání nemovitosti na dané adrese (ukončení nájmu, prodej bytu ap.).

A výpověď z nájmu osobě (nejspíš dospělému synovi) nemůžete dát „jen-tak“ …

Zajděte si na obecní úřad (evidence obyvatel) a tam se dozvíte jaké dokumenty musíte doložit proto to, aby nezdárnému synkovi byl zrušen trvalý pobyt v místě vašeho bydliště.

alexandra

Je to přesně tak,jak říká Miroslav,to se musí napřed nějak dokázat,jinak by mohl každý každého odhlašovat,jak se mu zachce.Taky bude záležet z jakého důvodu mu to chcete zrušit.Pokud u Vás delší dobu nebydlí,tak by to neměl být problém.Už jsme to tady jednou řešili,tak posílám odkaz.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/trvale-bydliste-2

Wolf_Net

Souhlasím s vecernicí. Mě osobně byl takto pobyt zrušen a nějakou dobu jsem měl „bydliště“ na úřadu městské části. 😁 (samozřejmě jen, než se vyřídily papíry k novému bytu)

Stačí se na matrice prokázat jako osoba, se kterou je sepsána nájemní smlouva nebo mít doklady k vlastnictví nemovitosti.

Počkat… trvalý pobyt nebo bydliště?

Výletník8

Z dosavadních odpovědí mohu souhlasit jen Miroslavemst a Standou.