VaclavZeman

Taky mate v oblibe dokumenty o nacistickem Nemecku?

Ja je zboznuju. Ane nevim, ktere sleduji, ale proste si nejaky zapnu a sleduju. Vetsinou maji necelou hodinu, takze jich kazdou noc stihnu nekolik. Taky to tady nekdo mate tak? Dekuju.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Skoro vůbec ne. Mám rád celou historii a tím myslím i dinosaury a pak třeba dávný pravěk. Z lidské historie však spíš nejvíc starověk až novověk všude ze světa – do počátku 20. století, ale zrovna moderní dějiny a 2. světová mě nezajímá skoro vůbec… hlavně už jen proto, že je skoro všude a zajímá se o ní úplně každý. A plno rádoby znalců-laiků historie se dělají, kolik toho neznají a přitom mají pár znalostí a to převážně jen z druhé světové v Evropě.

Další odpovědi
Drap

Ne nemám

Ametyst

Nemám. Jen ve mně vyvolávají pocit, že byl Hitler génius, a je tímto oslavován.

elkon

Ne, mám jiné zájmy.

quentos

Ano, moderní dějiny mě z historie zajímají zdaleka nejvíc – nejen proto, že jsme je na gymplu jaksi „nestihli probrat“. Představte si to – když se blížil konec učebnice a s ní konec 19. století, byl jsem celý natěšený, a co nám přistálo na lavicích při další hodině? Tadá – zpátky do pravěku…

Lotr2008

Já je mám taky rád. Není zač.

Historia magistra vitae

aevul

Ne že bych je hltal, ale když je možnost, rád se podívám. Lidé by se měli poučit z historie, jak málo stačí k vzestupu zla a kam to vede. Zvlášť, když je to dnes opět aktuální. Člověk řekl, že s našimi zkušenostmi a přístupem k informacím nemůžeme stát na straně agresora, ale přesto je spousta lidí, kteří Putina obhajují.

Lotr2008

quentos: To je mi líto.